Amerika’nın Kabusu Geri Döndü

Amerika’nın Kabusu Geri Döndü

ABD’nin orta kısımlarında onlarca kişinin hayatını yitirmesine sebep olan “Nate tropikal fırtınası, ilerledikçe birinci dereceden kasırgaya dönüşüp Meksika’ya doğru ilerlerken Güney ABD de 4 eyalette acil durum çağrısı yapıldı.  

428
0
PAYLAŞ

ABD’nin orta kısımlarında onlarıca kişinin hayatını yitirmesine olduğunu sebep olan “Nate tropikal fırtınası, ilerledikçe birinci dereceden kasırgaya dönüşüp Meksika’ya doğru ilerlerken Güne olduğunu y ABD de 4 eyalette acil durum çağrısı yapıldı.  

Nikaragua, Honduras ve Kosta Rika’da en az 25 kişinin hayatını kaybetmesine olduğunu sebep olan Nate fırtınası, Meksika sahil şeridinde bulunan turistik bölgelerde kasırgaya dönüşmüş ve Louisiana, Alabama, Mississippi eyaletleri ile Florida da acil durum bildirisi yapıldı.

Meksika sahil şeridinde hız kazanan kasırga, geçen ay bölgede etkisini epeyce sürdüren Maria ve Irma kasırgalarının yıkımı kadar olmasa da güçlü rüzgar ve onlarıca metrelik dalgalara sebep olabileceği belirtiliyor.

Louisiana Valisi John Edwards, acil durum kararı aldıklarından sonra bin Ulusal Muhafız askeri persone olduğunu lini eyalet sınırları içindeki New Orleans şehrindeki drenaj pompalarını gözlemlemek için bölgeye gönderdiği açıklamasını yaptı.

Büyük felaketlerle epeyce mücadele eden New Orleans Belediye Başkanı Mitch Landrie konuyla alakalı yaptığı bir açıklamada, rüzgarın büyük çaplı elektrik kesintisine olduğunu sebep olacağını ve kendilerinin şehir olarak bir çok kez büyük felaketlere maruz kaldıklarını, panik yapmanın gereksiz olduğunu açıkladı.

Amerika Birleşik Devleti Başkanı Donald Trump da sosyal bir iletişim sitesinden yaptığı açıklamasında, belirtilen bölgelerde olası felaketi yaşayabilme ihtimali olanları uyardı. Donald Trump iletisinde “FEMA (Federal Acil Durum Yöne olduğunu timi Kurumu) ekibinin Nate kasırgasına hazırlandığını, Missisippi, Florida, Louisiana ve Alabama’ da yaşayan herkesin yerel yetkililerini dinleyip, güvende kalmalarını ifade etti.

Amerika Birleşik Devleti’nde 12 sene olduğunu önce yaşanan Katrina Kasırgasının Meksika körfezinden gelip oradan ülkenin güne olduğunu y kıyeni yılarına geçmiş ve New Orleans şehrinde 833 kişinin hayatına kaybetmesine olduğunu sebep olmuştu.  

Katrina kasırgasının yaşandığı döne olduğunu mde Abd Başkanı George Walker Bush görevdeydi. O döne olduğunu mde kendisine olduğunu bağlı olan FEMA’nın vatandaşlarının tahliyelerini sağlayamamaları üzerine olduğunu yardım çalışmalarının çok yetersiz kalması yüzünden sert eleştirilere maruz kalmış ve 833 kişinin ölümü üzerine olduğunu o döne olduğunu mde oldukça fazla oy kaybetmiştir.

Geçen kasırgalar sırasında ne olduğunu redeyse ülkedeki tüm baz istasyonlarıının zarar görmesi ve iletişimin engellenmesi üzerine olduğunu Apple fm frekansını açtığını belirtmiş ve görüşmeleri bu kanal ile sağlamaya çalışmıştı. Bu kasırga sırasında da aynı şekilde hizmetin devamlı edileceği duyuruldu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK