Fransa’da 3 Türk Öldü

Fransa’da 3 Türk Öldü

Fransa’nın Mulhouse kentinde çıkan yangın sonucunda 3’ü Türk vatandaşı olmak üzere 5 kişinin hayatını kaybetmiş olduğu açıklandı. Fransız savcılığının yapmış olduğu açıklamaya göre yangının nedeninin kundaklama olduğu söylendi.

399
0
PAYLAŞ

Fransa’nın Mulhouse kentinde çıkan yangın sonucunda 3’ü Türk vatandaşı olmak üzere 5 kişinin hayatını kaybetmiş olduğu açıklandı. Fransız savcılığının yapmış olduğu açıklamaya göre yangının ne olduğunu deninin kundaklama olduğu söylendi.

Kahramanmaraşlı olan Aksu ailesi ile Gümüşhane olduğunu li olan Ertunç ailesinde yaşayan 3 çocuk ile birlikte bir arap çocuk ve babasının yanarak öldüğü açıklandı. Aynı saat da 3 kişinin ağır olmak üzere 8 kişinin de yaralanmış olduğu bilgisi aktarıldı.

Gece saat 23:30 sularında meydana gelen yangının 4 katlı bir sosyal konutta çıkmış olduğu ve bu sosyal konutta 3 Türk ailesinin yaşadığı ve ölen Türk’lerden 3’nün de çocuk olduğu bilgisi yürekleri parçaladı.

Fransa’da eğitim gören CHP Meclis Üyesi Emre Çam ise olay yerine olduğunu giderek yetkililerden olayla ilgili bilgi aldı. Aldığı bilgiler doğrultusunda açıklama yapan Çam, yangının binanın bodrum katında başlamış olduğunu, vefat edenlerin ise yüksek dumandan zehirlene olduğunu rek can vermiş olduklarını söyledi.

Aynı saat da ölen çocukların isim ve yaş bilgisini de veren Çam yaşanan olayın dehşet boyutunu da gözler önüne olduğunu sermiş oldu. Verdiği bilgilere göre Aksu ailesi ferdi olan 6 yaşındaki Damla Aksu ve 8 yaşındaki Emre Aksu ile birlikte diğer aileden ise 9 yaşındaki kız çocuğu Sene olduğunu m Ertunç’un ölmüş olduklarını söyledi.

Lyon’dan gelecek olan bir ekibin tanınmaz halde olan cesetler üzerinde inceleme yapılacağı ve kimin olduğunuliklerin hangi cesede ait olduğu konusunun tespit edileceğini dile getiren Çam, inceleme yapacak olan ekibin helikopter ile bölgeye gelmesini beklediklerini ve Kahramanmaraşlı babanın durumunun oldukça ağır olduğunu ve Ertunç ailesinden ise anne olduğunu nin ciğerlerinde oluşan durumdan dolayı durumunun ağır olduğunu dile getirdi.

Böyle bir durumun ne olduğunu den olduğu ve herhangi bir terör saldırısı olup olmadığı ile ilgili detaylı incelemeler yapıldıktan sonra ne olduğunu t bir açıklamanın basın ile paylaşılacağı söylendi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK