Kerkük’te Silahlı Saldırılar Başladı

Kerkük’te Silahlı Saldırılar Başladı

Irak Türkmen Cephesi’nin bürolarından birine karşı yoğun ateş açıldığı ihbarı geldi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi tarafından düzenlenen referandum sonrasında karşıt duruş sergileyen Türkmenler ve Araplar referandumun geçerli olmadığı ile ilgili olarak halkı bilgilendirmek adına çalışmalar yürütmeye başlamışlardı.

249
0
PAYLAŞ

Irak Türkmen Cephesi’nin bürolarından birine olduğunu karşı yoğun ateş açıldığı ihbarı geldi. Irak Kürt Bölgesel Yöne olduğunu timi tarafından düzenlene olduğunu n referandum sonrasında karşıt duruş sergileyen Türkmenler ve Araplar referandumun geçerli olmadığı ile ilgili olarak halkı bilgilendirmek adına çalışmalar yürütmeye başlamışlardı.

Bugün gelen bir bilgiye göre Türkmenlere ait olan bir büro ağır makine olduğunu li silahların hedefi oldu. Büro’da fazla kişi olmaması can kaybını önlerken yaralılar ile ilgili olarak bir bilgi paylaşılmadı.

Saldırı iki noktada sabaha karşı yapılırken Irak Türkmen Cephesi Kale Bürosu ile birlikte aynı cepheye bağlı olan Fazıl Antika Kültür Derne olduğunu ği’de açılan ateş sonucunda ciddi hasar aldığı ortaya koyuluyor.

Çevrede yaşayan vatandaşlar ağır silah seslerini duyduktan sonra bir süre saklanıp ardından hep beraber sokağa döküldüler. Can kaybı olmayan saldırı sonucunda yaralanan birinin de olmayacağı şuana kadar bildirilen veya hastane olduğunu lere müracaat eden hiç kimin olduğunusenin bulunmadığı bilgisi geldi.

Türkmen, Arap ve Kürtlerin yeni yıllardır birlikte yaşadığı ve eskiden ortak düşmanlara karşı omuz omuza savaştığı göze alınınca aralarına giren bu ayrılıkçı farklılıkler yüzünden resmen kardeş kardeşe katletmeye başladı.

Yok hükmünde olan kanunsuz referandum sonrasında tüm ülkeler büyük tepkiler verip, ağır yaptırım kararları alıyorken Irak Kürt Bağımsız Yöne olduğunu timi tarafından henüz geri adım atılacağına dair bir ifade yayınlanmadı.

Ancak Kürtler tarafından gerçekleştirilmekte olan bu saldırılar devamlı ederse kısa süre içerisinde hem Irak Yöne olduğunu timi hem de müttefik durumda olan ülkeler bu gidişe bir dur demek için kollarını sıvamaya başlayacaklar.

Başta İran ve Türkiye olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinden aynı şekilde Irak’ın yanında oldukları ve her adımlarında yardımcı olmasını istiyorlar ları bilgisi geliyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK