Kuzey Kore’den Savaş İlanı

Kuzey Kore’den Savaş İlanı

Kuzey Kore adına konuşan Dışişleri Bakanı Ri Yong-Ho tarafından dünyada yankı uyandıracak bir açıklama yapıldı.

445
0
PAYLAŞ

Kuzey Kore adına konuşan Dışişleri Bakanı Ri Yong-Ho tarafından dünyada yankı uyandıracak bir açıklama yapıldı.

Birleşmiş Milletler Gene olduğunu l Kurulu’nda geçen hafta içinde konuşma yapan Donld Trump tarafından resmi olarak Kuzey Kore’ye savaş açıldığını söyleyen Yong, aynı saat da ABD ile ülkeleri arasında yaşanmakta olan gerilim konusunda da açıklamalara yer verdi.

Yong tarafından yapılan en öne olduğunu mli ve ses getiren açıklama ise hava sahasına girmemiş olsalar dahi ABD’nin uçaklarını vurma hakları olduğunu söylemesi üzerine olduğunu çıktı.

Trump tarafından geçen hafta yapılan yorumlarda kendilerine olduğunu saygısızlık ettiğini öne olduğunu süren Dışişleri Bakanı, liderlerinin fazla hayatta kalmayacağını söylemesinin bir savaş ilanı olduğunu belirtti.

Basın tarafından çıkan sürekli yalan haberler yüzünden toplum içinde yanlış bir intiba uyandırıldığını da sözlerine olduğunu ekleyen Bakan tarafından aynı saat da savaş tehdidinin ilk olarak ABD tarafından yapıldığını ancak basının bunu kısa sürede unuttuğunu belirtti.

Ayrıca bir daha hava sahalarına girmezlerse bile sınır yakınlarında bir ABD savaş uçağı tespit edilirse çekinmeden vurulacağının da altını çizerek bu konuya karşı çok hassas olduklarını dile getirdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK