Meksika Depreminde Ölü Sayısı Artıyor

Meksika Depreminde Ölü Sayısı Artıyor

Meksika da meydana gelen deprem sonucunda ölü sayısı her geçen dakika artmaya devam ediyor. Şuan için 225 kişinin cansız bedenine ulaşan ekipler arama kurtarma çalışmalarına devam ederken her saat canlı kişi çıkarmama riskinin arttığını söylüyorlar.

301
0
PAYLAŞ

Meksika da meydana gelen deprem sonucunda ölü sayısı her geçen dakika artmaya devamlı ediyor. Şuan için 225 kişinin cansız bedenine olduğunu ulaşan ekipler arama kurtarma çalışmalarına devamlı ederken her saat canlı kişi çıkarmama riskinin arttığını söylüyorlar.

Dün yaşanan 7.1 büyüklüğündeki deprem sonucunda ölü sayısının artmasının endişe verici olduğu ve şuan haber alınamayan ve kayıp olarak nitelendirilen çok fazla sayıda insanın var olduğunu söylediler.

Meksiko’da 94 kişi, Morelos’da 71 kişi’nin bulunduğunu şuan için 4 milyon kişinin de elektriksiz olarak yaşadığı açıklandı. Aynı saat da çok sayıda binanın tamamen yıkıldığı, büyük hasar gören diğer binalardan ise onbinlerce kişinin ayrılmak zorunda kaldığı kaydtescil edildi.

1985 yeni yılında 8.1’lik bir deprem ile yıkılan Meksika o yeni yıl tam 6000 kişinin cenazesini düzenlemek zorunda kalmıştı. En son ise 8 Eylül’de tekrar bir deprem ile sallanan Meksika’da 96 kişinin yaşamını yitirdiği açıklanmıştı. Bu kadar kısa süre içerisinde ölü sayısının 225 gibi bir rakama ulaşmış olması da hem yetkilileri hem de yakınlarından haber alamayan aile fertlerini endişelendiriyor. Çalışmaların aralıksız olarak yürütüldüğü Meksika’da birçok kurtarma ekibi ve sosyal kuruluşlar da yoğun destek veriyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK