Nazi Partisi AFD’de Çatışmalar Çıkmaya Başladı

Nazi Partisi AFD’de Çatışmalar Çıkmaya Başladı

2. Dünya Savaşı'ndan beri ve Hitler'den sonra ilk kez bir Nazi partisinin meclise girmesinin ardından aşırı sağcı olan AFD içerisinde çeşitli çatışmalar çıktığı haberi geldi.

345
0
PAYLAŞ

2. Dünya Savaşı’ndan beri ve Hitler’den sonra ilk kez bir Nazi partisinin meclise girmesinin ardından aşırı sağcı olan AFD içerisinde çeşitli çatışmalar çıktığı haberi geldi.

Alman gene olduğunu l seçimlerinde %12.6 gibi bir oy oranı alan ve meclise giren AFD partisi grup içerisindeki fikir ayrılıklarının artması yüzünden sorun yaşamaya başladı.

Almanya’nın en güçlü 3. partisi olan AFD, Almanya için Alternatif partisi içinde görüş ayrılıkları hızlı bir şekilde yayeni yılıyor. Eş Başkan Frauke Petry tarafından düzenlene olduğunu n toplantıda partinin Federal Meclis grubunda olmayacağı açıklandı.

Bu kısa açıklaması sonrası ise gazetecilerin ve basının uyarısına kulak asmadan toplantıyı terk etti. Diğer Eş Başkan Jorg Meutken ise Petry’nin bu davranışı konusunda kendilerinin bir bilgisi olmadığını ve partisi adına tüm katılımcılardan özür dilediğini açıkladı.

Meuthen, Nazi görüşleri ile partisinin hiçbir bağı olmadığını ve tamamen demokrasiden yana olduklarının altını çizerek kendilerinin sadece Alman toplumunun asıl sorunları üzerinde çalışmalar yapacaklarını bunun yanında Merkel’in yöne olduğunu timinden memnun olmadıklarını ve bunun ile ilgili meclise öne olduğunu rge verileceğini duyurdu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK