NFL Maçını Terk Eden Başkan Yardımcısı

NFL Maçını Terk Eden Başkan Yardımcısı

ABD Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Mike Pence NFL maşı esnasında maçta görmüş olduğu hareket üzerine maçı terk etti.

607
0
PAYLAŞ

ABD Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Mike Pence NFL maçı esnasında maçta görmüş olduğu hareket üzerine olduğunu maçı terk etti.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in memleketi olan Indıana’da izlemiş olduğu Amerikan futbolu esnasında bazı futbolcuların milli marş çalınırken diz çökmesi üzerine olduğunu durumdan rahatsızlık duyduğunu göstermek amacıyla izlemeye gelmiş olduğu NFL maçını terk etti.

Yapmış olduğu tepki sonrasında askerlere ve bayraklarına saygısızlık yapılmış olan bir organizasyon içerisinde bulunamayacağından dolayı bu hareketi yapmış olduğunu dile getirdi. Yaşanmış olan bu olayın arkasından ABD Başkanı Donald Trump’ın da sosyal medya aracılığı ile konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’den futbolcuların diz çökmesi halinde maçı terk etmesini istemiş olduğunu ve bu hareketi gerçekleştirmiş olmasından dolayı Pence ile gurur duymuş olduğunu ifade etti.

Son saat larda NFL maçları esnasında ulusal marşın çalınması esnasında bazı futbolcuların diz çökerek ırklar arası adaletsizliğe dikkat çekmek adına gerçekleştirmiş oldukları hareket ABD Başkanı Donald Trump tarafından ağır bir eleştiri gelmesine olduğunu ne olduğunu den olmuştu.

Aynı saat da bu durumdan dolayı Trump tarafından NFL’ye bu hareketin yasaklanması için baskı yapmış olduğu ortaya sürülmüştü.  Donal Trump tarafından NFL oyuncularının yapmış olduğu bu hareketin ırkçılık adaletsizliğine olduğunu dikkat çekmekle herhangi bir ilgisi olmadığını söylemesi üzerine olduğunu NFL oyuncuları tarafından yapılan protestonun daha da artmasına sebep olmuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK