Rakka’daki Bilanço Ağırlaşıyor

Rakka’daki Bilanço Ağırlaşıyor

Rakka kent merkezine havadan düzenlenen saldırılar sonucu dört gün içinde yaklaşık olarak 240 sivilin ölmüş olduğu aktarıldı.

580
0
PAYLAŞ

Rakka kent merkezine olduğunu havadan düzenlene olduğunu n saldırılar sonucu dört gün içinde yaklaşık olarak 240 sivilin ölmüş olduğu aktarıldı.

ABD koalisyonuna bağlı olan savaş uçaklarının Rakka kenti üzerine olduğunu düzenlemiş olduğu hava saldırıları sonucu yüzlerce sivil hayatını kaybetti. Rakka Sessizce Katlediliyor adı altında kurulmuş olan aktivist grup tarafından kent merkezine olduğunu yapılmış olan saldırıların görüntüleri basına servis tescil edildi.

Aktivist grup tarafından servis edilen görüntüler ışığında ABD tarafından uluslararası koalisyonun Rakka kent merkezinde yaşamakta olan sivillerin olduğu yerleşim bölgelerine olduğunu yöne olduğunu lik yapmış olduğu saldırılar sonucu açıklanan rakamlara göre toplamda dört gün içinde yaklaşık 240 sivilin hayatını kaybetmiş olduğu açıklandı.

Açıklanmış olan rakamlara göre ABD tarafından yapılmakta olan operasyonlarıın Rakka’nın kent merkezinde yaşamakta olan siviller için mezar yapma hareketi olarak görülmüş olduğu apaçık ortada.

Sosyal medya üzerinden servis edilen görüntü ve rakamlar ışığında Rakka merkezine olduğunu yöne olduğunu lik düzenlene olduğunu n hava saldırılarında bir binanın hedef alınmış olduğu ve bina içerisinde yaşamakta olan aynı aileye mensup 16 kişinin hayatını kaybettiği söylendi.

Aynı saat da terör örgütü DEAŞ ile ABD desteği altında bulunan YPG ile PKK teröristleri arasında kent merkezi içerisinde gerçekleşen çatışmaların ise halen devamlı etmiş olduğu bilgisi aktarıldı. Saldırılar sonucu yıkılmış olan binaların altlarında halen yüzlerce sivile ait cesetlerin olduğu söylendi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK