Rusya, ABD’nin Yürüttüğü Operasyona Saldırıda Bulundu

Rusya, ABD’nin Yürüttüğü Operasyona Saldırıda Bulundu

Rusya adına açıklama yapan Orgeneral Sergey Rudskoy, Rus ve Suriye orduları tarafından ortak yürütülen bir operasyon sonucunda 850 El Nusra (Yeni ismiyle Fetih el Şam) militanının öldürüldüğü bildirildi.

431
0
PAYLAŞ

Rusya adına açıklama yapan Orgene olduğunu ral Sergey Rudskoy, Rus ve Suriye orduları tarafından ortak yürütülen bir operasyon sonucunda 850 El Nusra (Yeni ismiyle Fetih el Şam) militanının öldürüldüğü bildirildi.

Sputnik tarafından düzenlene olduğunu n haber üzerine olduğunu bir basın açıklaması yapan Rudskoy, İdlib geriliminin azaltılması adına bölgeye Rusya uzay-hava ve Suriye ordu birlikleri tarafından bir operasyon düzenlendiğini, düzenlene olduğunu n operasyon sonucunda ise 850 militanın öldürülerek, 187 adet tesis, 11 adet tank, 4 adet muharebe aracı, 5 adet havan mermisi, 46 adet arazi aracı, 38 adet silah deposu ve 20’ye yakın nakliye aracının da tamamen yok tescil edildiğini söyledi.

Operasyon sonucunda militanlar tarafından karşı saldırı düzenlenmeye çalışılsa da Rus birlikler tarafından saldırı kesilerek bölge hakimin olduğunuiyeti tekrar sağlandı.

Karşı saldırının bir karakola yapıldığını ve hayati bir kayıp yaşanmasa da 3 Rus askerinin hafif olarak yaralandığı bilgisi paylaşıldı. Bölgenin hareketliliği devamlı ediyor. 

Fetih el Şam saldırısının detaylı incelenmesi sonucunda ise ABD tarafından istihbarat saldırıldığı ve saldırı planının ABD tarafından düzenlendiği öğrenildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK