Bakan’dan Ekonomi Gündemine Dair Açıklamalar

Bakan’dan Ekonomi Gündemine Dair Açıklamalar

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Ekonomi gündemi hakkında bilgiler verdi. Motorlu Taşıtlar Vergisi adı altında toplanan paradan elde edilecek olan ilave gelirin 2,8 milyar lira olacaksa bu bedelin yalnızca bir silah sistemine verecekleri miktarı karşıladığını ve ülkenin gerek görmüş olduğu ve ihtiyaçları doğrultusunda bu düzenlemelerin yapılmış olduğunu ifade etti.

406
0
PAYLAŞ

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Ekonomi gündemi hakkında bilgiler verdi. Motorlu Taşıtlar Vergisi adı altında toplanan paradan elde edilecek olan ilave gelirin 2,8 milyar lira olmasını istiyorlar sa bu bedelin yalnızca bir silah sistemine olduğunu verecekleri miktarı karşıladığını ve ülkenin gerek görmüş olduğu ve ihtiyaçları doğrultusunda bu düzenlemelerin yapılmış olduğunu ifade etti.

Mehmet Şimşek’in Fox Tv’ye katılmış olduğu programda gündemi oldukça sarsan ve meşgul eden Katalonya Bağımsızlık referandumu ile birlikte Suriye ile Irak gelişmeleri hakkında yorumlarda bulundu.

Avrupa’da bulunan 28 ülkenin içinde birçok etnik grup ve mezhebin bulunduğunu söyleyen Şimşek, geçmişte yaşanmış olan birinci ve ikinci Dünya savaşlarında insanların adeta birbirini boğazlamış olduklarını ve yaşanan bu savaşın sonunda milyonlarıca insanın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanmış olduğunu Belirtti.

Avrupa ise farklılıklarını zenginlik olarak görüp bu durumu kullanıp birliktelikleri kurmaya başarmış olduklarını söyledi. Suriye ve Irak’ta yapılan operasyonlarıın başka devletlere de yapılabileceğini ve bu konuda oldukça dikkatli olmak zorunda olunduğunun altını çizen Şimşek, bu tarz kötü oyunların Türkiye üzerine olduğunu de oynanabileceği yalnız Türkiye’nin muazzam bir demokrasiye sahip olduğunu, demokrasinin standartlarını yükseltmede oldukça kararlı olduklarını ifade etti.

Bunun için yapılacak olan hak ve özgürlükleri geliştirme ve hukuk devleti ilkelerini ise pekiştirme yolunda olduklarını da ekledi.

Kendi geçmişi hakkında örne olduğunu klerde bulunan Şimşek, kendisinin okuma yazma bilmeyen bir aileden geldiğini ve ilkokula başladıktan sonra Türkçe’yi öğrenmiş olan biri olduğunu ve bu ülkenin vatandaşı olmaktan dolayı büyük bir gurur duyduğunu ifade etti. Eksiklerinin olmasının oldukça doğal olduğunu ve bu eksikleri konuşarak giderecek olduklarını söyledi.

Türkiye’nin şuan dünyanın en büyük yükselen değeri olduğunu da belirten Şimşek, önümüzdeki günlerde her geçen gün artmakta olan yabancı yatırımların daha fazla olacağının da altını çizdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK