Emeklilere Yönelik Ek Ödemeler

Emeklilere Yönelik Ek Ödemeler

Kamuda 30 yıldan fazla hizmet vermiş olan memur emeklilerine yönelik ek ikramiyeler dağıtılmaya başlandı. 4 ay içinde başvuru yapmış bulunmak ve yıllık 3407 liralık ödemeden herkes yararlanabilir.

384
0
PAYLAŞ

Kamuda 30 yeni yıldan fazla hizmet vermiş olan memur emeklilerine olduğunu yöne olduğunu lik ek ikramiyeler dağıtılmaya başlandı. 4 ay içinde başvuru yapmış bulunmak ve yeni yıllık 3407 liralık ödemeden herkes yararlanabilir.

Ek ödemelerin alınabilmesi için 27 Ocak saat ine olduğunu kadar başvuru yapılması gerekiyor. Kamuda bugüne olduğunu kadar alınan ücretler 30 yeni yıldan fazla süredir çalışanlara dahi 30 yeni yıl üzerinden ek ödeme veriliyordu. Bundan sonraki süreçte ise 30 yeni yıl üzerinde çalışma geçmişi bulunan herke ek ikramiyeden yararlanabilecek. Eğer kişi vefat etmişse ise yakınlarının başvuru yapması gerekiyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu hak sahiplerine olduğunu karşın ek ödeme yapılacağının açıklanması üzerine olduğunu birçok kişi için sevinç verici bir haber oldu. Ödemeler ise başvuru yapıldıktan sonra 3 ay içinde kendilerinin hesabına yatırılmış olmasını istiyorlar . İkramiye tutarları ise emekliliğin alındığı saat e kadar geçen sürelerde katsayeni yılar ile birlikte hesaplanacak.

İkramiye farklılıkları ve derece kademe bilgisi, makam veya görev tazminatı da alınacak ikramiye tutarını değiştirebilecek. Emeklilik saat i 7 Ocak 2015 yeni yılına kadarsa ikramiye farkı da o kadar yüksek olmasını istiyorlar gibi görünüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK