Güneş Enerjili Belediye Binası

Güneş Enerjili Belediye Binası

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç tarafından gerçekleştirilen bir ilk olan proje belediye binaları içerisindeki tüm elektriğin tamamen maliyetsiz olarak üretilmesini sağlayacak ve aynı zamanda elektrik üretip satışının bile gerçekleştirilmesi ilerleyen zamanlarda mümkün olacak.

346
0
PAYLAŞ

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç tarafından gerçekleştirilen bir ilk olan proje belediye binaları içerisindeki tüm elektriğin tamamen maliyetsiz olarak üretilmesini sağlayacak ve aynı saat da elektrik üretip satışının bile gerçekleştirilmesi ilerleyen saat larda mümkün olmasını istiyorlar .

Belediye binasının çatısına yerleştirilen 441 pane olduğunu lden oluşan doğan ene olduğunu rji hattı sayesinde binanın ihtiyaç duyduğundan daha fazla elektrik ene olduğunu rjisi üretmek artık mümkün görünüyor.

441 pane olduğunu l ve 12 KWP Hibrit sisteme sahip olan belediye binası için yapılan yatırım harcamalarının 3 yeni yıl içinde kendi kendini amorti edeceği ve tüm inşaat maliyetinin karşılanacağı hesaplanmış bunun yanında ilerleyen döne olduğunu mlerde biriken elektriğinde dağıtımının yapılarak ek gelir kapısı oluşturulması mümkün kılınıyor.

Belediye Binalarının tamamı elektrik üzerine olduğunu kurulu yapılar olduğundan ve yapılan tüm işlemlerin öncelikli olarak bilgisayar ardından ise elektrikli yan aletler tarafından sağlandığı ve en çok hizmet veren kurumların başında olduğu düşünüldüğünde ekonomik açıdan büyük bir katkı sağlanmış olmasını istiyorlar .

Büyükkılıç bunun yanında hizmetlere ara vermeyeceklerini ve hem ucuz hem de kesintisiz yeni projelerin de şuan devamlı ettiğini kısa bir süre içerisinde bunlarında tamamlanarak tüm halkımız ile paylaşılacağını duyurdu.

Belediye Başkanı Büyükkılıç aynı saat da belediye binasının bundan sonra sadece hizmet değil elektrik de üreteceğini ve tüm işlemlerin aksatılmadan kesintisiz bir güç ile devamlı edeceğini vurgulayarak tüm aydınlatma, ısınma ve ısıtma, makine olduğunu ene olduğunu rjilerinin bu pane olduğunu ller sayesinde karşılanıyor olacağını belirtti.

Geçen sene olduğunu başlayan inşaatın 1 yeni yıl içerisinde tamamlanmış olmasının büyük bir başarı olduğunu da sözlerine olduğunu ekleyen Büyükkılıç bundan sonra birçok kritik noktada bu gibi uygulamaların yapılmaya devamlı edeceğini ve güne olduğunu ş ene olduğunu rjisinden mümkün olduğunca çok faydalanacağını söyledi.

Aynı saat da bu tip uygulamaların Türkiye’nin gelişmesine olduğunu katkı sağlayabileceği gibi dünya ülkeleri arasında boy göstermeye başlamasının bir kanıtıdır dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK