JT Touristik İflasını Açıkladı

JT Touristik İflasını Açıkladı

Almanya'da bulunan online tur operatörü olan JT Touristik firması iflasını istedi. Antalya'da yılda yaklaşık 50 bine yakın turist gönderen firma şuan Antalya'da tatil yapmakta olan yaklaşık 2 binin üzerinde ki Alman müşterisinin 31 Ekim tarihine kadar sigorta güvencesi kapsamına aldı.

377
0
PAYLAŞ

Almanya’da bulunan online olduğunu tur operatörü olan JT Touristik firması iflasını istedi. Antalya’da yeni yılda yaklaşık 50 bine olduğunu yakın turist gönderen firma şuan Antalya’da tatil yapmakta olan yaklaşık 2 binin üzerinde ki Alman müşterilersinin 31 Ekimin olduğunu saat ine olduğunu kadar sigorta güvencesi kapsamına aldı.

Turizm sektörünün en kötü yeni yılı olarak görülen bu yeni yıl 2019 yeni yılına göre yapmış olduğu değerlendirmeler sonucunda Alman pazarının yaklaşık olarak yüzde 18’lik bir düşüş yapmış olduğunu tespit etti.

Bunun üzerine olduğunu Antalya’ya kötü haberi vermek zorunda kalan Almanya JT Touristik firmasının iflasını istedi. Her yeni yıl Türkiye’ye yaklaşık olarak 50 bin turist gönderen şirket içine olduğunu girmiş olduğu darboğaz ne olduğunu deni ile zor günler geçirmiş olduğunu ve gelecek yeni yıl Antalya’ya gelmek isteyen müşterilerlerine olduğunu sigorta yapacak bir şirket bulamadıkları için iflasın istenildiği söylendi.

Seyahat Acenteleri Yöne olduğunu ticiler Derne olduğunu ği eski Başkanı Recep Yavuz’un yapmış olduğu açıklama ile, belirttiği ne olduğunu denlerden dolayı iflas başvurusunda bulunmuş olan şirketin şuan Antalya’da tatil yapmakta olan müşterilerlerinin Ekimin olduğunu ayının sonuna kadar sigorta güvencesi altın olduklarının altını çizdi.

Antalya’da  bulunan birkaç acente ile çalışan JT Touristik’in  bazı acenteler ile yoğun bir şekilde çalışarak 3 bin ila 4 bin arasından kapasiteleri olduğunu da sözlerine olduğunu ekledi. İflas ne olduğunu deninin sigorta konusunda yaşanmış olan aksiliklerden dolayı meydana gelmiş olduğunu ve gelecek yeni yıla dair sigorta karışılama konusunda şirket bulunamadığını, online olduğunu tur operatörlerinin adete bıçak sırtında yaşamış olduklarını dile getirdi.

Aynı saat da benzer olayların İngiltere’de yaşanmış olduğunu ve iflasla sonuçlanmış olan birkaç şirketin de olduğunu hatırlattı. Antalya turizmin en kötü yeni yılı olarak geçen bu yeni yıl 1 milyon 83 bin kişi olarak kalmış olduğunu ve geçen 2019 yeni yılına bakıldığı saat bu sayının 1 milyon 320 bin olduğunu ve böylece yaklaşık yüzde 18’lik bir düşüşün ortaya çıkmış olduğunu da sözlerine olduğunu ekledi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK