Para biriminin değeri 82 kat arttı

Para biriminin değeri 82 kat arttı

2013 aralık ayında kurulan ve Dogecoin adı verilen para birimi çokça duyulur bir hal alıp, değeri son bir yıl içerisinde 82 kat arttı.Degocoin para biriminin değeri 2 milyar doları geride bıraktı.

904
0
PAYLAŞ

2013 aralık ayında kurulan ve Dogecoin adı verilen para birimi çokça duyulur bir hal alıp, değeri son bir yeni yıl içerisinde 82 kat arttı. Degocoin para biriminin değeri 2 milyar doları geride bıraktı.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin para biriminin kat kat artması sonucu alt para birimleri gündemde.Kripto para birimleriyle dalga geçmek amaçlı 2013’ün aralık ayında kurulan ve adına Dogecoin ismi verilen para birimi piyasada geniş çaplı bir büyüme yaptı.

Yaklaşık bir yeni yıl içerisinde tam 82 katına çıkan para birimi dudak ısırtacak cinsten.Her gün yükselen bu para biriminin adı Japon şiba inu türü köpeğinden esinlene olduğunu rek hazırlanan interne olduğunu t fenomenlerinden almaktadır.

Geçtiğimiz günlerde Dogecoin’in kurucusu Jackson Palmer bu para biriminin nasıl hayata geçirdiğini anlattı.Jackson Palmer boş bir gününde alkollü içeceğini alıp bu para birimini hayata geçirdiğini anlatmıştı

Kripto para birimleri ile bir çok parasal hareketleri inceleyen CoinDesk ile yaptığı röportajda Jackson Palmer; hayata geçirmiş olduğu para birimi yazılımını stabil tutma konusunda üzerinde sembol olarak sadece bir köpek kafası bulunan bu para biriminin büyümesine olduğunu şaşkın ve sevinçliyim açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK