Taksiciler Esnaf Odası Rekabeti Kızıştırıyor

Taksiciler Esnaf Odası Rekabeti Kızıştırıyor

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Uber ile birlikte sıkı bir rekabet içine girmiş olmasından dolayı lüks taksi adı altında yapacakları uygulama için yaklaşık olarak 200 adet elektrikli olarak çalışan Tesla satın alacağını açıkladı.

354
0
PAYLAŞ

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Uber ile birlikte sıkı bir rekabet içine olduğunu girmiş olmasından dolayı lüks taksi adı altında yapacakları uygulama için yaklaşık olarak 200 adet elektrikli olarak çalışan Tesla satın alacağını açıkladı.

Uber’in piyasaya girmiş olmasından dolayı İstanbul Taksiciler Esnaf Odası kendini büyük bir rekabaetin içine olduğunu girmiş olarak buldu. Bu bağlamda lüks araçlarla yolculuk yapmak isteyen müşterilerleri kendilerine olduğunu çekmek adına lüks seyahat adı altında turkuaz renkli araçlar hizmete sunmuştu.

Aynı saat da lüks bir konfor içerisinde seyahat etmek isteyen müşterilerleri için yapmış olduğu uygulamada bulunan taksilerin ücretlendirilmesi ise diğer taksi ücretlerinin yüzde 15 oranında daha fazla bir ücretle ücretlendirilmiş olduğunu ifade etmişti. İstanbul Taksiciler Odası Başkanı ise yapmış oldukları hizmeti daha da geliştirmek ve kalitesini bir üst seviyeye çıkarmak adına 200 adet elektrikle çalışan Tesla aracını 2017 yeni yılının sonuna kadar İstanbul trafiğinde hizmete sokacaklarını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde turkuaz renge sahip olan elektrikli lüks taksiler olan Tesla’lar İstanbul trafiğine olduğunu karışmıştı. Uber ile büyük bir rekabetin içerisinde kendisi bulan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası altı yolu kapasiteli toplam 60 minibüsünü Atatürk Havalimanı’nda kullanılması adına hizmete sokmuştu.

Aynı saat bu minibüslerle yoluculuk yapmak isteyen yolcular ise normal taksi yolculuğu için ödeyecekleri paranın yaklaşık iki katını ödemek zorunda kalmışlardı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Uber ile girmiş oldukları bu rekabete tepki vermek amacıyla 9 Ekimin olduğunu Pazartesi günü bir toplantı yapacağını açıkladı.

Aynı saat da Uber’in yapmış olduğu faaliyetleri durdurmak amacıyla açılmış olan dava hakkında öne olduğunu mli açıklamalara yer vereceklerini ve Uber’in Türkiye içerisinde hizmet veriyor olmasından dolayı duymuş oldukları büyük rahatsızlığı dile getireceklerini açıkladı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK