Traktör Sektöründe Dev Birleşme

Traktör Sektöründe Dev Birleşme

Traktör sektöründe hareketli günler yaşanan bu süreç içerisinde Erkunt Traktör, dün Mahindra'yı satın aldığını duyurmuştu. Anadolu Motor ise İtalyan firma Argo Tractors ile Landini markalı yerli traktörlerin üretiminin yapılacağı yeni bir ortaklık anlaşması imzaladılar.

377
0
PAYLAŞ

Traktör sektöründe hareketli günler yaşanan bu süreç içerisinde Erkunt Traktör, dün Mahindra’yı satın aldığını duyurmuştu. Anadolu Motor ise İtalyan firma Argo Tractors ile Landini markalı yerli traktörlerin üretiminin yapılacağı yeni bir ortaklık anlaşması imzaladılar.

Anadolu Motors büyük bir anlaşmaya imza atarak Landini marka yerli traktörün üretim alanında bir distribütörlük anlaşması imzaladı. Anlaşmanın yapıldığı İtalyan devi ise Argo Tractors Spa şirketi oldu.

Yazıcılar Holding AŞ tarafından yapılan açıklamada anlaşmaların başarılı bir süreçten geçerek imzalandığını söyleyerek ortaklığın gerçekleştiğini belirtmiştir.

Şirket yapılan anlaşma gereğince Gebze’de mevcut üretim tesislerin de %50 iştirak almış olduğu Argo Tractors ile birlikte tam 14 milyon TL’lik bir başlangıç sermayesi olduğunu, 2018 yeni yılının başından itibaren üretim faaliyetlerinin hızlı bir şekilde başlayacağını belirtti.

Gerçekleşmesi gereken faaliyet üretimlerinin sayeni yıları da ilk yeni yıl en az 1 adet olmak üzere 5 yeni yılın sonuna gelindiğinde 6 bin adet traktörün üretilmiş ve satışa hazır hale getirilmiş olması bekleniyor.

Bu gibi dev ortaklıklar rakip firmaların birbiri ile yarışını hızlandırırken önümüzdeki günlerde de yeni farklı ortaklıkların yaşanması bekleniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK