Türk Havayolları Tarafından Açıklama Geldi

Türk Havayolları Tarafından Açıklama Geldi

ABD ile Türkiye arasında karşılıklı olarak alınmış olan vize kararı ardından ABD’ye gitmek için bilet almış olan yolcuların biletlerinin ne olacağı konusunda Türk Havayolları tarafından açıklama geldi. Türk havayolları Türkiye’den ABD’ye ve ABD’den Türkiye’ye yapılacak olan uçuşlar için yapılan yeni vize uygulaması için değişiklikler yapmış olduğunu açıkladı.

427
0
PAYLAŞ

ABD ile Türkiye arasında karşılıklı olarak alınmış olan vize kararı ardından ABD’ye gittilermek için bilet almış olan yolcuların biletlerinin ne olduğunu olacağı konusunda Türk Havayolları tarafından açıklama geldi. Türk havayolları Türkiye’den ABD’ye ve ABD’den Türkiye’ye yapılacak olan uçuşlar için yapılan yeni vize uygulaması için değişiklikler yapmış olduğunu açıkladı.

Türk Havayolları Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni uygulanmış olan vize işlemleri ne olduğunu ticesinde bazı kararların alınmış olduğu ve bu değişiklik ne olduğunu ticesinde İstanbul aktarmalı olarak yapılacak olan uçuşların bu durumdan etkilenmediğini dile getirdi.

İstanbul aktarmalı yolcular haricinde ki yapılması planlanan Türkiye’den ABD’ye ve ABD’den Türkiye’ye seyahat edecek olan yolcuların almış oldukları biletlerin 9 Ekimin olduğunu 2017 saat i ile 31 Ekimin olduğunu 2017 saat leri arasında Türk Hava Yolları ile Anadolujet  seferlerine olduğunu kayıt olan T.C. pasaportlu ABD varışlı ve ABD pasaportlu Türkiye varışlı bilete sahip olan yolcular için belirlenmiş olan son saat e kadar başvuruda bulunmaları gerektiği söylendi.

T.C. pasaportlu yolcular için yapılmış olan değişiklikler ne olduğunu ticesinde, rezervasyon değişikliklerinin ücretsiz olarak gerçekleştirilebileceği, bilet süresinin uzatılması, iade talepleri, kullanılmayan uçuşların ücret iadesinin yapılacağı fakat bu uygulamaların yalnızca Türk Havayolları ile Anadolujet bileti sahibi olan yolculara uygulanacağı açıklandı.

ABD pasaportlu yolcular için ise, güzergah ve rezervasyon değişikliklerinin ücretsiz olarak değiştirilebileceği, bilet süresinin uzatılması, kısmi olarak kullanılmış olan biletlerin kullanılmaya kısımları için ücret iadesi, biletin tamamen iade talebi ve aynı şekilde Türk Hava Yolları ile Anadolu jet bileti sahibi olan yolculara uygulanacağı açıklandı.

Vize krizi ile ilgili olarak ne olduğunu saat bir sonuca ereceği veya iki ülkenin de devamlı ettirdiği inatçı tutumları yüzünden sıradan vatandaşların işlerinin ne olduğunu kadar süre daha aksamaya gideceği tam anlamıyla bir soru işareti oluşturuyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK