Türkiye Katar’dan Yeni Bir Anlaşma Daha

Türkiye Katar’dan Yeni Bir Anlaşma Daha

Diğer ülkelerin Katar'a yönelik ambargo uygulamaları devam ederek Katar'ın her geçen gün Türkiye ile arasında olan ticaret antlaşmalarına bir yenilik ekleniyor.

452
0
PAYLAŞ

Diğer ülkelerin Katar’a yöne olduğunu lik ambargo uygulamaları devamlı ederek Katar’ın her geçen gün Türkiye ile arasında olan ticaret antlaşmalarına bir yenilik ekleniyor.

Katar Gaz Şirketi Qatargas tarafından BOTAŞ ile tam 3 yeni yıllığına sıvılaştırılmış doğalgaz adı verilen LNG antlaşması imzalandı. 3 yeni yıl yeni yılda toplam 1,5 milyon tonluk LNG Türkiye’ye sevk edilecek.

Qatargas Üst Yöne olduğunu ticisi Halid bin Halife Al Sani antlaşma sonucunda kendilerinin çok mutlu olduğunu ve BOTAŞ’ın alanında uzmanlaşmış bir firma olduğunu söyleyerek BOTAŞ ile ilişkilerinin spot kargodan uzun vadeli bu antlaşmalara kadar gelebildiğini ve temiz ene olduğunu rjinin akmasının devamlı edeceğini söyledi.

Egegaz, Marmara ve Etki LNG terminallerine olduğunu aktarılarak olan LNG 3 yeni yıl içerisinde toplam 4,5 milyon tonu bulmuş olmasını istiyorlar ve terminallere LNG’nin eşit olarak ulaştırılması planlanıyor.

Katar ambargo uygulamasının devamlı ettiği bu aylarda kendilerine olduğunu olan ticaret akdimizde %300’e yakın oranda bir büyüme gerçekleşti ve her gün düzenli olarak ticaret gemileri kaldırılıyor. Katar marketlerinde çoğunlukla Türk markalarının ürünleri yer alıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK