Yeni Bir Çelik Devi Geliyor

Yeni Bir Çelik Devi Geliyor

Alman Thyssenkrupp firması ile Hintli Tata Steel firmaları Avrupa'daki çelik üretimi konusunda yeni bir anlaşmaya vararak faaliyetlerini birleştirip %50 - 50 ortaklık ile yeni bir şirkete geçeceğini açıkladılar.

346
0
PAYLAŞ

Alman Thyssenkrupp firması ile Hintli Tata Steel firmaları Avrupa’daki çelik üretimi konusunda yeni bir anlaşmaya vararak faaliyetlerini birleştirip %50 – 50 ortaklık ile yeni bir şirkete geçeceğini açıkladılar.

İki şirket arasında imzalanan anlaşmaya göre yeni çelik devi Arcelor Mittal’dan sonra Avrupa’da bulunan en büyük ikinci çelik üretici olma özelliği taşıyor olmasını istiyorlar .

Tata Steel birleşme haberinden sonra yaptığı açıklamada iki şirketin çok uzun süreli bir birlikteliğe başladığını ve nakit ödeme yapılmasının görülmese de eşit hissedar konumunda olduklarını söylediler.

Thyssenkrupp CEO’su Hiesinger ise yaptığı açıklama sonrasında Avrupa’daki büyük yapısal sorunların kimin olduğunusenin tek başına çözme gibi bir gücü bulunmadığını bu yüzden herkesin kapasitesine olduğunu göre bir çözüm sunabildiğini söyledi.

Bu birleşmenin ardından ortaya çıkan yeni yapının tüm sıkıntıların sonunu getirebilecek bir yapı olduğunun da altını çizdi.

Birleşme sonucunda yeni yıllık ortalama 400 – 600 milyon euroluk bir tasarruf sağlanmış olmasını istiyorlar ve 4000 civarı bir persone olduğunu l işten çıkarılmak zorunda kalacak. Yeni şirketin merkezinin ise Amsterdam’da olması planlandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK