1500 Hakim Görev Başına

1500 Hakim Görev Başına

Bakanlığın internet sitesinden yaptığı duyuruda,  2017 dönemindeki ihtiyaç durumuna göre Adalet Bakanlığı tarafından adaylara yapılacak yazılı sınav ve mülakatla 9-5 dereceli kadrolara 1500 hakim ve savcı adayı alınacak.

341
0
PAYLAŞ

Bakanlığın interne olduğunu t sitesinden yaptığı duyuruda,  2017 döne olduğunu mindeki ihtiyaç durumuna göre Adalet Bakanlığı tarafından adaylara yapılacak yazılı sınav ve mülakatla 9-5 dereceli kadrolara 1500 hakimin olduğunu ve savcı adayı alınacak.

Başvuruların yapılacağı 1-8 Kasım 2017 saat leri arasında adayların bireysel olarak interne olduğunu tten Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi başvuru merkezlerine olduğunu elektronik ortamda kayıtları yapılacak. Başvuru merkezlerine olduğunu yapılan başvurular, resmi iş günleri ve saatlerinde alınacak. Başvurular posta yoluyla kabul edilmeyecek. Geç başvuru saat i 20 Kasım 2017 dir.

24 Aralık 2017 Pazar günü, 1500 adli yargı hakimin olduğunui ve savcı adayı, yazılı sınavı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Ankara’da yapılacak.

Sınav saat 10:00’da başlayacak ve cevaplama süresi 130 dakika olmasını istiyorlar . 10:00’ da başlayan sınavdan 15 dakika önce adayların sınav yapılacak binaya alınma işlemleri tamamlanmış olmasını istiyorlar . Sınava girecek adayların sınav saatinden 1 saat önce bina önünde hazır bulunmaları gerekiyor.

Adayların, 2802 sayeni yılı Hâkimin olduğunuler ve Savcılar Kanununa göre Türk vatandaşı olmaları gerekmektedir. Sınavın yapıldığı sene olduğunu nin yeni yılın şubat aylarında ayı itibariyle 35 yaşını doldurmamaları gerekmektedir.

Türkiye’de bulunan bir üniversitenin Hukuk Fakültesinden mezun almaları, yabancı bir ülkedeki Hukuk Fakültesini bitirmeleri durumunda, Türkiye’deki Hukuk Fakültesi programlarından eksik kalan derslere girerek başarı belgesi almış olmaları gerekmektedir.

Kamu haklarından özgür olması gerekiyor ve erkek adayların askerlikle bir ilgisinin bulunmaması gerekmektedir.

Görevlerini sürekli ve yurdun her yerinde gerçekleştirebilmeleri için vücut ve akıl sağlıklarının yerinde olması, çevrenin yadırgamayacağı şekilde konuşma ve vücut hareketlerini kontrol edebilmeleri gerekmektedir.

Adayların herhangi bir yargı suçu ve hükümlülüğün bulunmaması ve son olarak hakimin olduğunulik ve savcılık mesleklerine olduğunu yakışmayacak tutum ve davranışlarda bulunmamaları gerekmektedir.

Konuyla ilgili olarak bir süredir bu haberi bekleyen binlerce kişi başvuruları biran önce yaparak ilk sıralarda yer almak ve 1500 kişinin içine olduğunu girmek için sabırsızlanıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK