Açlık Grevi Devam Ediyor

Açlık Grevi Devam Ediyor

İşlerine son verilmesinin ardından açıklık grevine başlayan eğitimciler Semih Özakça ile Nuriye Gülmen’in duruşmasının devamı Ankara’da görüldü.

447
0
PAYLAŞ

İşlerine olduğunu son verilmesinin ardından açıklık grevine olduğunu başlayan eğitimciler Semih Özakça ile Nuriye Gülmen’in duruşmasının devamlıı Ankara’da görüldü.

204 gündür açıklı grevi yapan eğitimcilerden Özakça duruşmaya tekerlekli sandalye ile getirilirken Nuriye Gülmen ise duruşmaya katılmadı.

Sağlık sorunları gerekçesiyle duruşmaya katılmadığı belirtilen Gülmen’in mahkeme sonucunda sağlık durumunun tutuklu halinin devamlı edip etmemesinin kararını vermek için Numune olduğunu Hastane olduğunu si’nden ivedilikle bir raporun hazırlanıp sunulması talep tescil edildi.

Aynı saat da tutuklu hallerinin devamlı edeceği belirtilen iki eğitimciden Özakça mahkeme salonunda kendini bir kez daha savundu.

Bugün sabah saatlerinde Ankara’da görülen duruşma ayrıntıları ise şöyle. Yoğun bir güvenlik önlemi alınmasının ardından öğle saatlerine olduğunu sarkan duruşmada içeri alınan basın mensupları dahil 40 kişinin katılmış olduğu, çok sayıda sivil polisle birlikte 36 jandarmanın hazır bulunduğu duruşmada Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’ın yaklaşık olarak 100 avukat savunmasını yapmak üzere duruşma salonun da yerini aldı.

Aynı dava da adı geçen ve tutuksuz olarak yargılanmak üzere serbest bırakılan Acun Karadağ mahkeme salonunda arkadaşını görmek istediğini ve bunun üzerine olduğunu Özakça’nın yanına gittilermeye çalışması üzerine olduğunu engellenmesi ardından arkadaşı Özakça’nın ne olduğunu duruma getirilmiş olduğunu ve bir eğitimciyi bu hale getirmiş olan kurumun devlet olduğunu herkesin görmesini istediğini salonda bağırarak dile getirdi.

Bu saat kadar oldukça zor şartlar altında eğitimci kimin olduğunuliğini sonuna kadar hakkını vererek yapmış olduklarını ve eğitimci hayatı ilerledikçe öğretmenliğin büyük fedakarlıklar gerektirmiş odluğunu fark etmesi ardından öğrencileri için göstermiş olduğu özveriyi aynı saat da kendisi içinde göstermesi gerektiğini düşündüğünden dolayı OHAL’den 1 sene olduğunu önce kendi hakları için iş bırakma eylemi yaptıklarını ve bu yüzden kendi ihraçlarına zemin hazırlamış olduklarını dile getirdi.

Son olarak işlerinin geri verilmesi durumunda açlık grevine olduğunu hemen son verebileceklerini de sözlerine olduğunu ekledi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK