Ağrı’dan Acı Haber Geldi

Ağrı’dan Acı Haber Geldi

Ağrı Valili tarafından duyurulan haberde gene hain terör örgütü tarafından yakılan canlar bulunuyor. Bir süredir acı haber gelmeyen bölgenin yüreğine ateş düştü.

379
0
PAYLAŞ

Ağrı Valili tarafından duyurulan haberde gene olduğunu hain terör örgütü tarafından yakılan canlar bulunuyor. Bir süredir acı haber gelmeyen bölgenin yüreğine olduğunu ateş düştü.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, Doğubayazıt ilçesinde gerçekleştirilen hain saldırı ile ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

Doğbayazıt’ta PKK’ya yöne olduğunu lik yapılan operasyon sırasında 2 asker ve 2 güvenlik korucusunun şehit tescil edildiği ve 8 güvenlik görevlisinin de ağır yaralandığı söylene olduğunu rek bir süredir kesilen şehir haberleri tekrar canlanmış oldu.

25 Eylül saat inde hain PKK’lı teröristler tarafından yapılan saldırı sonucunda bir minibüse ateş açılmış ve sonucunda ise 3 Afgan ölmüş ve 7 kişi yaralanmıştı. Yapılan bu saldırı ne olduğunu ticesinde İl Jandarma Kuvvetleri tarafından geniş çaplı bir operasyon başlatılarak teröristler aranmamaya başlamıştı.

Operasyon sırasında teröristler ile karşı karşıya gelindi ve Güngören Köyü civarında gerçekleşen sıcak temas sırasında PKK’lı teröristler 2 askerimizi şehit ederek 2 güvenlik korucumuzu da şehit mertebesine olduğunu eriştirmiş oldular. Aynı operasyona katılan 8 güvenlik görevlisinin de durumlarının ağır olduğu bildiriliyor.

Hemen Doğubayazıt Devlet Hastane olduğunu sine olduğunu kaldırılarak tedavilere başlayan yaralıların hayati tehlikeleri kısa süre içinde atlatılarak tüm teröristlerin ölü ele geçirildiği bir yandan da yüklü bir mühimmat deposunun TSK’ya kaldığı gelen bilgiler arasında.

Elek geçirilen mühimmat arasında 2 biksi, 1 zagros, 1 roket atar, 50 adet kalaşnikof bulunuyor. 10 teröristin öldürüldüğü operasyonda şehitlerime Allahtan Rahmet diliyoruz.

Referandum sonrasında sıcak temasların artması tamamen hain teröristlerin daha önceden kurduğu çeşitli planların gerçekleştirilmesi yönünde atılmakta olan hain oyunlardan başka bir şey değil. Barzani ve yanındaki çetecilerin hemen durdurulması için kısa süre içerisinde düğmeye basılması gerekiyor.

Konu ile ilgili TSK’nın sınır boyunda büyük tatbikatı devamlı ederken hem Irak hem de İran’dan gelen birçok katılımcı tatbikatı büyük bir beğeniyle izliyor. Aynı saat da müttefiklerimizde olası bir operasyon sırasında Türkiye’nin yanında olmasını istiyorlar larını ve bu gayri meşru oyunları biran önce bozabilmek için tüm desteklerini vereceklerini belirtiyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK