BDP’den Terörist Çıktı

BDP’den Terörist Çıktı

Geçtiğimiz Cuma günü Hakkari’nin Yüksekova İlçesi kırsalında düzenlenen PKK operasyonunda ölü olarak ele geçirilmiş olan PKK’lı teröristin bir zamanlar BDP’nin İlçe Başkanlığı Görevini yapmış olduğu ortaya çıktı.

394
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz Cuma günü Hakkari’nin Yüksekova İlçesi kırsalında düzenlene olduğunu n PKK operasyonunda ölü olarak ele geçirilmiş olan PKK’lı teröristin bir saat lar BDP’nin İlçe Başkanlığı Görevini yapmış olduğu ortaya çıktı.

PKK’lı terörist Ali Damar’ın yapılmış olan araştırmalar sonucunda 2011 ve 2012 saat leri arasından Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde kapatılmış olan BDP’nin İlçe Başkanlığı Görevini yaparak o döne olduğunu m içerisinde de terör örgütü ile irtibat ve işbirliği içinde çalışmalarda bulunmuş.

Güvenlik güçlerinin Buzul dağları bölgesinde başarıyla yürütmüş oldukları operasyon sayesinde 3 PKK’lı teröristin ölü olarak ele geçirilmiş olduğu açıklanmıştı. Ölü olarak ele geçirilen teröristlerden birinin Serxabun kod adı ile tanınan Ali Damar olduğu belirtildi. Diğer terör örgütü üyelerinin henüz kimin olduğunulik bilgileri açıklanmadı.

Teröristin yakınları ise Ali Damar’ın cenazesini almak için Hakkari’ye gittilerti. Ailesi tarafından yapılan açıklamada terör örgütü ile ilgili bir bağlantısı olduğunu bilmedikleri durumu kendilerinin de basın tarafından öğrenildiği bu konuda çok acılı olduklarını ve evlatlarını terör örgütünün pençesine olduğunu düşürdükleri içinde kendilerini asla affetmeyecekleri şeklinde yorum yapılarak cenazenin kaldırılması için gideceklerini açıkladılar.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK