Büyükada Toplantısı Cezaları Belli Oldu

Büyükada Toplantısı Cezaları Belli Oldu

Büyükada toplantısına katılmış olan kişiler hakkında istenmiş olan cezalar açıklandı. Büyükada’da yapılmış olan 11 kişilik toplantıda aralarında Alman vatandaşı Peter Frank Steudtner ile birlikte İsveç vatandaşı Ali Ghravi’nin bulunmuş olduğu ve 11 şüpheliyi kapsayan iddia neme sonrası 8 kişinin tutuklanmış olduğu açıklandı. Şüpheliler hakkında silahlı terör örgütüne yardım etmek ve silahlı terör örgütüne üye olmak suçlarından her biri için toplam 15’er yıl hapis cezası istendi.

334
0
PAYLAŞ

Büyükada toplantısına katılmış olan kişiler hakkında istenmiş olan cezalar açıklandı. Büyükada’da yapılmış olan 11 kişilik toplantıda aralarında Alman vatandaşı Peter Frank Steudtne olduğunu r ile birlikte İsveç vatandaşı Ali Ghravi’nin bulunmuş olduğu ve 11 şüpheliyi kapsayan iddia ne olduğunu me sonrası 8 kişinin tutuklanmış olduğu açıklandı.

Şüpheliler hakkında silahlı terör örgütüne olduğunu yardım etmek ve silahlı terör örgütüne olduğunu üye olmak suçlarından her biri için toplam 15’er yeni yıl hapis cezası istendi.

2017 yeni yılının 5 Temmuz saat inde toplantı yapmak üzere Büyükada’ya gittilermiş olan ve toplantı sırasında gözaltına alınmış olan ve aynı saat da toplantıya katılanlar arasında Uluslararası Af Örgütü, İnsan Hakları Gündemi ve Eşit Haklar İçin İzleme Derne olduğunu klerinin temsilcilerinin bulunmuş olduğu toplam 11 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınmış olan 11 şüpheli hakkında gerekli olan tüm araştırmaların tamamlanmış olduğu ve şüpheliler için talep edilen ceza miktarının artık belli olduğu açıklanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütü Suçlar Bürosu Savcısı olan Can Tuncay önderliğinde hazırlanmış olan iddianame içerisinde, Büyükada’da yapılmış olan toplantıya Af Örgütü Türkiye Temsilcisi Tane olduğunu r Kılıç’ın organize etmiş olduğu fakat Kılıç’ın Bylock kullanmış olduğu iddiası ile o saat İzmir’de gözaltına tutulmuş olduğu ve diğer şüphelilerinde Büyükada’da buluşmayı gerçekleştirmeye çalıştıklarını açıkladı.

Aynı şekilde hazırlanmış olan iddia namede yer alan bazı ifadeler ise, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu adalet yürüyüşünü kaosa dönüştürmeye çalıştıkları ve sonucunda ortaya çıkacak olan karmaşıklığın diğer il ve ilçelere yansıtmak istediklerini amaç haline olduğunu getirdikleri söylendi.

Af Örgütü Türkiye Temsilcisi Tane olduğunu r Kılıç hakkında yapılmış olan silahlı terör örgütü üyeliği suçlamasıyla geri kalan şüphelilerin ise silahlı terör örgütüne olduğunu yardım etmiş oldukları gerekçesiyle ise 7,5 yeni yıldan 15 yeni yıla kadar hapis cezası almaları talep tescil edildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK