Bylock Operasyonları Devam Ediyor

Bylock Operasyonları Devam Ediyor

Bursa’da düzenlenen 2 farklı operasyon neticesinde FETÖ örgütünün birbirleri ile haberleşmek adına kullanmış oldukları Bylock programını kullandıkları iddiası ile toplamda 36 kişi gözaltına alındı.

417
0
PAYLAŞ

Bursa’da düzenlene olduğunu n 2 farklı operasyon ne olduğunu ticesinde FETÖ örgütünün birbirleri ile haberleşmek adına kullanmış oldukları Bylock programını kullandıkları iddiası ile toplamda 36 kişi gözaltına alındı.

Fetullahçı Terör Örgüt ile Paralel Devletler Yapılanmasına karşı yapılmış olan iki farklı operasyonla, terör örgütünün kullanmış olduğu kriptonlu haberleşme programı Bylock’u kullanmış olan kişiler tespit tescil edildi. Yapılan bu tespitin hemen ardından yürütülen operasyonla konu ile ilgili toplam 36 kişi gözaltına alındı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılmış olan soruşturma kapsamında alınan bilgiler ne olduğunu ticesinde kanun hükmünde kararnameler aracılığıyla görevlerinden ihraç edilmiş olan öğretmenlerinde bulunmuş olduğunu ve Bylock’u kullandıkları iddia edilen 18 kişi hakkında yakalama ve tutuklama kararının çıkmış olduğu söylendi. Yapılan bu araştırma sonrası Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri hemen harekete geçti.

Yenişehir ile birlikte il merkezlerinde bulunan adreslere eş saat lı olarak baskınlar düzenlendi. Bu baskın sonucunda 12 kişinin gözaltına alınmış olduğu ve 1 kişinin ise emniyette ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmış olduğunun bilgisi verildi.

Aynı saat da söz konusu kriptonlu haberleşme programı Bylock’u kullanmış oldukları iddiası ile Bursa’nın merkez ilçesine olduğunu , Mustafa Kemalpaşaya, Gemlik ve İne olduğunu göl ilçelerinde bulunan 32 kişi hakkında ise yakalama kararı çıkartıldı.

Sabaha karşı eş saat lı olarak yapılan operasyonları Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Şubesi tarafından başarıyla yürütüldü.

Operasyon sonucunda 24 kişinin gözaltına alınmasının ardından ilgili kişilerin evlerinde yapılan araştırmalar ne olduğunu ticesinde örgüte ait çok sayıda doküman ve dijital materyalin ele geçirilmiş olduğu ve söz konusu zanlıların emniyetteki işlemlerinin bitmesi ardından adliyeye sevk işlemlerinin başlatılacağı söylendi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK