Mescit Çıkışında Silahlı Saldırı Gerçekleşti

Mescit Çıkışında Silahlı Saldırı Gerçekleşti

Cuma akşam saatlerinde Bahçelievler'de bulunan bir mescite düzenlenmiş olan silahlı saldırı sonucun bir kişi hayatını kaybederken iki kişi ise yaralandı.

438
0
PAYLAŞ

Cuma akşam saatlerinde Bahçelievler’de bulunan bir mescite düzenlenmiş olan silahlı saldırı sonucun bir kişi hayatını kaybederken iki kişi ise yaralandı.

Bahçelievler Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleşen olayın akşam 22:30 sularında gerçekleşmiş olduğu ve etraftaki vatandaşların paniklemesi sonucu karışıklık yaşanmasına sebep olduğu söylendi. Martı 1 Sokağında gerçekleşen olayın bir apartman girişinde bulunan mescitten çıkış yapan Barış Korkmaz isimli vatandaşın kimin olduğunuliği belirsiz bir kişi tarafından üzerine olduğunu ateş açılmış olduğu ve bu yüzden Barış Korkmaz’la beraber yanında bulunan iki kişinin de kurşunların hedefine olduğunu girmiş olduğu söylendi.

Barış Korkmaz’la beraber iki kişi çatışmanın ardından kanlar içinde yere yığılması ardından çevrede bulunan kişiler polis ekipleri ile birlikte 112 acil sağlık ekiplerine olduğunu haber verdi. Almış oldukları ihbar sonrasında hemen harekete geçen polis ekipleri olay yerine olduğunu intikal etti.

Aynı saat da sağlık ekipleri de bir süre sonra olay yerine olduğunu varıp yaralı olan 3 vatandaşa hemen müdahale de bulundu. Olay yerinde yapılan ilk müdahale ardından Bağcılar Devlet Hastane olduğunu sine olduğunu kaldırılan 3 vatandaştan Barış Korkmaz’ın durumunun oldukça ağır olduğu tespit tescil edildi. Hastane olduğunu de yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Barış Korkmaz’ın yanında bulunan iki kişinin ise ağır yaralı olarak tedavisinin sürmüş olduğu belirtildi.

Barış Korkmaz’ın hayatını kaybetmesi ve iki kişinin de ağır yaralanması ile sonuçlanan bu olay emniyet güçlerini harekete geçirdi. Olay yerinde bulunan ekipler bu süre içinde gerekli araştırmaları yapmaya başladı.

Bahçelievler Cumhuriyet Mahallesi 1 Mayıs sokağını uzun bir süre trafiğe kapatan polis ekipleri çevrede bulunan tüm kamera kayıtlarına ulaşıp incelemek üzere emniyete götürdü. Ateş açtıktan hemen sonra olay yerinden kaçan şahısın henüz yakalanamaması üzerine olduğunu polis ekipleri sıkı bir çalışma yürütmeye başlayarak bölge halkına kısa süre içinde yakalanacağı bilgisi verdiler.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK