Meteoroloji’den İstanbullulara Haftasonu Uyarısı

Meteoroloji’den İstanbullulara Haftasonu Uyarısı

 Hafta sonu İstanbul’da yaşanması beklenen kuvvetli yağış hakkında meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarı yaptı. Yağışın çok şiddetli ve yoğun olması bekleniyor.

352
0
PAYLAŞ

 Hafta sonu İstanbul’da yaşanması beklene olduğunu n kuvvetli yağış hakkında meteoroloji Gene olduğunu l Müdürlüğü uyarı yaptı. Yağışın çok şiddetli ve yoğun olması bekleniyor.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre ‘Cumartesi Avrupa yakasında, Pazar günü ise Anadolu yakasında çok şiddetli ve yoğun gök gürültülü yağış beklenmektedir.

Meteoroloji, yaşanması mümkün su baskını, ani sel, poyraz ve ulaşım sorunları gibi durumlara karşı tedbir alınması gerektiğini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinin yaptığı açıklamaya göre ise İstanbul’da metrekare başına 100 kilogram yağış beklendiği açıklandı.

Sonbahar ani ve hızlı bir giriş yaptı.

Hafta sonu için (30.09.2017-01.10.2017)çok kuvvetli ve çoğu saat şiddetli (51-100 kg/metrekare) ve gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir. 

Bugün ise yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Marmara Bölgesinin güne olduğunu y ve doğusu, Düzce, Sinop, Rize, Artvin, İç Ege, Batı Akdeniz, Tekirdağ ve Ardahan çevreleri ile Kırklareli’nin ve Kastamonu’nun da sağanak yağışlı, diğer illerde az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Gene olduğunu l Müdürlüğünden yaptığı tahminlere göre öne olduğunu mli bir değişiklik olmayacağı, yurt gene olduğunu linde mevsim normallerinde kalacağı tahmin ediliyor.

Yurdun kuzey ve kuzeydoğu, Marmara ve Kuzey Ege’de kuvvetli, güne olduğunu ydoğu kesimlerde güne olduğunu y ve güne olduğunu ybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, fırtına şeklinde (40-70 km/sa), rüzgar eseceği tahmin ediliyor.

Bazı şehirlerde bugün beklenmekte olan hava durumunun en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Bulutlu 23 °C

İstanbul: Çok bulutlu, sağanak yağışlı 22 °C

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 27 °C

Adana: Parçalı ve az bulutlu 32 °C

Bursa: Çok bulutlu, sağanak yağışlı 23 °C

Antalya: Az bulutlu, öğleden sonra hafif yağışlı 26 °C

Samsun: Bulutlu 23 °C

Trabzon: Çok bulutlu 22 °C

Erzurum: Çok bulutlu 20 °C

Diyarbakır: Az bulutlu 30 °C

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK