Şemsiyeli Saldırgana İstenen Ceza Kesinleşti

Şemsiyeli Saldırgana İstenen Ceza Kesinleşti

İstanbul Acıbadem semtinde seyir halinde olan metrobüs şoförüne elinde bulunan şemsiye ile saldırıp aracın yoldan çıkmasıyla birlikte 13 kişinin yaralanmasına neden olan saldırgan için istenen ceza kesinleşti. 23 Eylül 2016 tarihinde binmiş olduğu metrobüsün şoförü ile tartışan saldırgan için olası kastla mala zarar verme ve olası kastla adam yaralama suçlarından ötürü 68 yıl 9 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istenilen bir iddianame hazırlandı.

451
0
PAYLAŞ

İstanbul Acıbadem semtinde seyir halinde olan metrobüs şoförüne olduğunu elinde bulunan şemsiye ile saldırıp aracın yoldan çıkmasıyla birlikte 13 kişinin yaralanmasına ne olduğunu den olan saldırgan için istene olduğunu n ceza kesinleşti. 23 Eylül 2019 saat inde binmiş olduğu metrobüsün şoförü ile tartışan saldırgan için olası kastla mala zarar verme ve olası kastla adam yaralama suçlarından ötürü 68 yeni yıl 9 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istenilen bir iddianame hazırlandı.

Metrobüs şoförü Recai Türkoğlu’na elinde bulunan şemsiye ile saldırıp metrobüsün kontrolünü kaybetmesine olduğunu ne olduğunu den olup aracın yoldan çıkmasına sebep olan ve aynı saat da 13 kişinin de yaralanmasına sebep olan Murat Akbulut hakkında ki iddianame tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığı ile hazırlanmış olan iddianameye göre, İstanbul’un Acıbadem semtinde seyir halinde olan metrobüsün durağa yanaşmadan kapılarını açmak istemesinden dolayı tartışma içine olduğunu girmiş olduğu muhasebeci Murat Akbulut tarafından saldırganın elinde bulunan şemsiye ile yüzüne olduğunu vurmuş olduğu söylendi.

Aynı saat da saldırı yüzünden ayağa kalkmak istediği anda ise ön kapının yanına düşmüş olduğu ve bu sebepten ötürü metrobüsün yoldan çıkmış olduğunun yer aldığı iddianamede metrobüsün çift katlı bir otobüse çarparak durabildiği, 13 kişinin yaralanması dışında 8 aracında zarar görmüş olduğu belirtildi.

Sunulmuş olan iddianame yer alan ne olduğunu denler ile birlikte ‘olası kasta ile mala zara verme’ ile birlikte ‘olası kastla ile kasten adam yaralama’ suçlarından ötürü toplamda 17 yeni yıldan başlayarak 68 yeni yıl 9 aya kadar hapis istemi ile ceza verilmesi istendi.

Anadolu Asliye Ceza Mahkemesine olduğunu gönderilmiş olan iddianamenin kabul edilip şüpheli saldırganın yargılanma sürecinin ise yakın bir saat te başlanacağı söylendi. Bundan sonraki aynı davalarda bir emsal teşkil etmesi ve aynı saat da insanlar arasında da caydırıcı bir etki yaratması amacıyla belirlene olduğunu n cezanın yeterli olduğu birçok çevre tarafından kabul edilmiş bulunuyor.

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK