Şırnak’ta Şehit Olan Askerlere Uğurlama Töreni

Şırnak’ta Şehit Olan Askerlere Uğurlama Töreni

Yapımı devam eden Şırnak ile Cizre ilçeleri arasındaki karayolunun güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerimize PKK’lı teröristlerin saldırıları üzerine şehit olan Yüzbaşı Mustafa Erdal ve Güvenlik Korucusu Dündar Page’nin cenaze törenlerinde yürekler yandı.

315
0
PAYLAŞ

Yapımı devamlı eden Şırnak ile Cizre ilçeleri arasındaki karayolunun güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerimize PKK’lı teröristlerin saldırıları üzerine olduğunu şehit olan Yüzbaşı Mustafa Erdal ve Güvenlik Korucusu Dündar Page’nin cenaze törenlerinde yürekler yandı.

Akşam saatlerinde Şırnak-Cizre arasındaki karayolunun güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerine olduğunu teröristlerin saldırısı üzerine olduğunu 3 güvenlik korucusu yaralandı. Yaralıların durumları hakkında ne olduğunu t bir bilgi verilmedi. Mustafa Erdal(33) ve Güvenlik Korucusu Dündar Page(32) şehit oldular. Şehitler için 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığında uğurlama töreni yapıldı.

Törene olduğunu 2’nci Ordu Komutanı Korgene olduğunu ral İsmail Metin Temel, Vali Mehmet Aktaş, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgene olduğunu ral Salih Karataş, Şırnak Belediye Başkanvekili Turan Bedirhanoğlu, sivil toplum kuruluşları, asker, ve polislerin katılımları oldu. Şehit tanıdıkları sinir krizi geçirdiler.

Kalafata konulan Şehit cenazelerine olduğunu , saygı duruşu ile başlayan tören, duaların okunmasıyla devamlı etti. Tören sırasında şehit yakınları sinir krizleri geçirdi ve görevlendirilen askerler tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Şehit Yüzbaşı Mustafa Erdal’ın cenazesi helikopter ile Şerafettin Elçi Havalimanı’na, oradan uçakla Ankara’ya teslimi sağlandı. Şehit Dünda Page’nin cenazesi ambulansla Cizre’ye gönderilerek orada toprağa verildi.

Şırnak-Cizre ilçeleri arasında karayolu hattındaki güvenlik ağı yaşanan bu acı olayın ardından daha çok arttırılırken bölgede saklanan diğer teröristler ile ilgili geniş kapsamlı bir operasyon başlatıldı. İnsansız silahlı hava araçlarının da kullanıldığı bölgede birçok nokta tespit edilerek imha edilirken operasyonlarıın bölge tamamen temizlene olduğunu ne olduğunu kadar devamlı edeceği duyuruldu.

Daha fazla şehir haberi duymak istemediğimiz bir döne olduğunu m de gelen bu acı haberler Kuzey Irak’ta yaşanan pis oyunun bir devamlıı niteliği taşıyor. Kendilerinde bir güç bulan ve referandumu dünyanın hiçbir ülkesi kabul etmezken yasallaştırmaya çalışan teröristler tamamen temizlenmeden şehitlerimiz tam anlamıyla rahat uykularına yatamamış olmasını istiyorlar lar.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK