Sürücülere Plaka Cezası

Sürücülere Plaka Cezası

Trafik yönetmeliğinde aykırılığı bulunan Amerikan pres plaka kısaca APP takmış olan sürücülere 427 lira para cezası kesiliyor.

409
0
PAYLAŞ

Trafik yöne olduğunu tmeliğinde aykırılığı bulunan Amerikan pres plaka kısaca APP takmış olan sürücülere 427 lira para cezası kesiliyor.

Tokat Gaziosmanpaşa Bulvarında başlayan ve farklı bir çok noktada aynı saat da Trafik Tescil ve Dene olduğunu tleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan dene olduğunu timler sonucunda APP takmış olan araç sürücülerine olduğunu karşı uygulama yapıldı. Şoförler Cemiyeti dışında APP plaka yapımının yasak olduğu ülkemizde Şoförler Cemiyeti dışında yapılmış olan plakalar usule uygun olmadıkları gerekçesiyle para cezası yazıldı.

Aynı saat da plakayı uygun duruma getirilmesi için sürücülere 7 günlük bir süre hakkı tanındı. Bu süre içerisinde düzeltmesini yaparak trafik amirliğine olduğunu bilgi verilmesi şartı getirilirken düzeltme yapmayan ve bunu beyan etmeyenlerden tekrar idari para cezası alınacağı bildirildi. Bu yapılan dene olduğunu timler sonucunda toplamda 8 kişiye para cezası kesildi.

Aynı saat da abartı egzoz kullanan sürücülere de cezai işlem uygulandı. Trafik şube ekipleri dene olduğunu timlerini yaparken bir yandan da sürücülere Karayolları Trafik Kanununda yer alan APP plakalar üzerinde yapılan düzenlemeyle ilgili bilgide verdiler. Yapılmış olan bu dene olduğunu timlerin sıklığının artacağını ve dene olduğunu tim amaçlarının sahte plakaların önüne olduğunu geçebilmek olduğunu dile getirdiler.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK