Süslü Kadınlar Bisiklet Turunun 5.si  Düzenlendi

Süslü Kadınlar Bisiklet Turunun 5.si  Düzenlendi

Bu yıl 5.si gerçekleşen Süslü Kadınlar Bisiklet Turuna birçok yerden katılım sağlandı. İzmirli öğretmen Sema Gür’ün hayata geçirmiş olduğu projenin ilk ayağı 2013 yılında yapılmıştı.

490
0
PAYLAŞ

Bu yeni yıl 5.si gerçekleşen Süslü Kadınlar Bisiklet Turuna birçok yerden katılım sağlandı. İzmirli öğretmen Sema Gür’ün hayata geçirmiş olduğu projenin ilk ayağı 2013 yeni yılında yapılmıştı.

50 il ile birlikte aynı saat da Yunanistan ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin eş saat lı olarak pedal çevirmeye başlaması bir çok renkli görüntü oluşmasına imkan verdi. İzmir saat kulesi’nde açıklama yapan bu projenin mimarı öğretmen Sema Gür, bisikletin kent yaşamının bir parçası olduğunu, çevreyi kirletmeyen doğa üstü bir ulaşım aracı olduğunu ve aynı saat da bu projeyi Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’nde gerçekleştirmiş olmalarının haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Bisikletlerin yoğun kent trafiğine olduğunu çözüm olacağını kadınların günlük kıyafetleriyle birlikte rahatça gün içinde bisiklet kullanabileceklerini ve bunun adına bisikletlerini süslemiş olduklarını açıkladı.

Aynı saat da yolların sadece motorlu taşıtlara ait olmadığını ve bisiklet kullanan kişilere saygı gösterilmesi gerektiğinin de altını çizdi. İzmirli kadınların öncülüğünde yapılan etkinliklerin farkındalık yaratmak adına çok öne olduğunu mli olduğunu ve egzoz kokusu yerine olduğunu parfüm kokusu istiyoruz adı altında bir slogana sahip olduklarını da söyledi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK