WSJ Muhabirinin Cezası Kesinleşti

WSJ Muhabirinin Cezası Kesinleşti

ABD’nin en çok okunan yayın organlarından biri olan Wall Street Journal Gazetesi muhabiri olan Ayla Albayrak için istenen ceza kesinleşti. Wall Street Journal Gazetesi muhabiri Ayla Albayrak’ın 2015 yılında yapmış olduğu haberin Türkiye’de terör örgütü propagandası yapmış olduğu gerekçesi ile toplam 2 yıl 1 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

602
0
PAYLAŞ

ABD’nin en çok okunan yayın organlarından biri olan Wall Street Journal Gazetesi muhabiri olan Ayla Albayrak için istene olduğunu n ceza kesinleşti. Wall Street Journal Gazetesi muhabiri Ayla Albayrak’ın 2015 yeni yılında yapmış olduğu haberin Türkiye’de terör örgütü propagandası yapmış olduğu gerekçesi ile toplam 2 yeni yıl 1 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

ABD’nin en önde gelen medya organlarından biri olan Wall Street Journal gazetesi muhabiri Ayla Albayrak’ın yapmış olduğu haber ne olduğunu deniyle Türkiye’de yargılanmaya başlamış olduğu ve çıkarılan mahkemece suçlu bulunarak toplamda 2 yeni yıl 1 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiş olduğu açıklandı.

Ayla Albayrak’ın  2015 yeni yılında yapmış olduğu haberin başlığı ise Türkiye’de yaşayan Kürtlerin çoğunlukta olmuş olduğu ve Güne olduğunu ydoğu’da sokak savaşlarının şiddetlendiğini ifade eden bir başlıkla dikkat çeken bir haber yazmıştı.

Aynı saat da haber içeriğinde PKK’ya bağlı olan kişilerin çoğunluğunun bir gençlik yapısı içine olduğunu girdiğini, YDG-H ile güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmaların boyutlarının şehirler içerisinde şiddetlenmeye başladığını ve bazı bölgelerde ise bu şiddetin gittilertikçe çok daha ciddi boyutlara ulaşmış olduğunu ifade etmişti.

Bunun üzerine olduğunu Wall Street Journal tarafından Kasım 2015 saat i itibari ile muhabirlerine olduğunu Türkiye’de soruşturma başlatılmış olduğunu ve Ayla Albayrak’ın karakolda ifadesi alındıktan sonra hakkında yapılan iddianamenin ise Nisan 2019 yeni yılında tamamlanmış olduğunu söyledi.  Albayrak hakkında verilmiş olan kararı ise temyize götüreceklerini açıkladı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK