Yağmurdan Kaçarken Doluya Tutuldular

Yağmurdan Kaçarken Doluya Tutuldular

38 Koyunun otladıkları alanda köpeklerin saldırması üzerine kaçarken eski artıma kuyusunun içine düştüler. Adıyaman ilinde köpeklerin saldırısından kaçmak isteyen 38 koyun eski artıma kuyusunun açık bırakılması üzerine kuyunun içine düştü.

317
0
PAYLAŞ

38 Koyunun otladıkları alanda köpeklerin saldırması üzerine olduğunu kaçarken eski artıma kuyusunun içine olduğunu düştüler. Adıyaman ilinde köpeklerin saldırısından kaçmak isteyen 38 koyun eski artıma kuyusunun açık bırakılması üzerine olduğunu kuyunun içine olduğunu düştü.

İtfaiye ekipleri tarafından kurtarılan 38 koyun yalnızca 1 tane olduğunu sinin ölmüş olduğu söylendi. Öğle saatlerinde Adıyaman Gölbaşı kara yolunun 25. Kilometresinde meydana gelmiş olayın yaklaşık olarak 1 saat süren bir çalışma ile sonlandırılmış olduğu bilgisi aktarıldı.

Mehmet Karababa’ya ait olan 38 koyunun Börgene olduğunu k Köyü yakınlarında otlamış oldukları sırada köpeklerin saldırısında kaçmak için çimento fabrikasına ait olan eski arıtma kuyusuna düşmüş oldukları ve Karababa’nın ihbarı üzerine olduğunu olay yerine olduğunu gelen ekipler tarafından 1 saat için tüm koyunların düşmüş oldukları kuyu içerisinde çıkarılmış olduğu yalnız bir koyunun hayatını kaybetmiş olduğu söylendi.

Yaklaşık 5 metrelik derinliğe sahip olan kuyu içerisinde çıkarılmış olan koyunlar sahibi olan Mehmet Karababa’ya teslim tescil edildi. Mehmet Karababa ise olayın ardından gazetecilerle yapmış olduğu röportajda, sabaha karşı yaklaşık 05:00 ile 06:00 sularında koyunlarını otlatmak adına bölgeye gelmiş olduğunu ve arpa vermek istediği sırada koyunların etrafta olan birkaç köpekten ürkmüş olduklarını gördüğünü hatta bazı hayvanların yaralanmış olduğunu fark ettiğini, her bir yana dağılmış olan sürüyü toparlamaya çalışırken koyunların kaçmaya başladığını söyledi.

Kaçmış olan bir grup koyunu aramak için etrafta dolaşmaya başladığını söyleyen Karababa, koyunları eski su artıma kuyusu içerisinde bulduğunu dile getirdi. Bunun üzerine olduğunu ekiplere haber verdiğini ve onlarıın yardımı ile birlikte koyunlarını kurtarmış olduğunu açıkladı.

Bir koyunun ölmüş olmasından dolayı oldukça üzülmüş olduğunu lakin sonucun daha da ağır olmamış olmasının ise sevindirici olduğunu sözlerine olduğunu ekleyerek bu gibi durumların yaşanmaması adına bölgede ciddi kontroller yapılarak birçok yeni önlemin alınacağı kaydtescil edildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK