Binali Yıldırım Net Konuştu

Binali Yıldırım Net Konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, Danıştay tarafından alınan yaz saati uygulamasında yürütmeyi durdurma kararının ardından çok net bir şekilde tavrını belirterek yapılacak düzenlemeler ile ilgili bilgi verdi.

471
0
PAYLAŞ

Başbakan Binali Yıldırım, Danıştay tarafından alınan yaz saati uygulamasında yürütmeyi durdurma kararının ardından çok ne olduğunu t bir şekilde tavrını belirterek yapılacak düzenlemeler ile ilgili bilgi verdi.

Yıldırım uygulamanın devamlı edeceğini ve bu konuda gerekirse yasal bir düzenleme getirileceğini açıkladı. Yetki aşımı ne olduğunu deni saptandığı için durdurulan karar yasal düzenleme olmadan yapılamaz olarak bildirilmişti.

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile görüştükten sonra yaptığı basın toplantısı sırasında gelen bir soru üzerine olduğunu yanıt veren Yıldırım, Danıştay kararına saygı duyulduğunu ve kendilerinin de tavsiyesi üzerine olduğunu saat uygulamasının yasal bir düzenleme ile aktif hale getirileceğini söyledi.

Aynı saat da bu sabah konuşan Ene olduğunu rji Bakanımız Berat Albayrak da yaz saati uygulaması için tüm yeni yıla yayeni yılması uygulamasına devem etmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade etmişti. Ayrıca Danıştay tarafından alınan kararın esasa değil usule yöne olduğunu lik olduğunu belirten Bakan, usulde yapılacak düzenlemenin ardından bir sıkıntının kalmayacağını söyledi.

Uygulamanın sürekli hale gelebilmesi için Danıştay tarafından yürütmeyi durdurma kararı alınmış ve sonucunda ise gelen açıklamalar usulün değiştirileceği ve kalıcı bir hale alınacağı yönünde oldu. Yasalar çerçevesinde ele alınacak durum sonucunda sürekli olarak yaz saati uygulamasının devamlı edeceği belirtilmiş oldu.
Yaz saati uygulamasını ardından tüketilen ene olduğunu rji miktarlarında büyük bir azalmaya gidilmiş ve ülke ekonomisi açısından birçok olumlu yararı ortaya çıkmıştı. Bu uygulamanın kaldırılmaması adına şuan usulün hazırlandığı ve hiçbir kesinti olmadan yola devamlı edileceği vurgulandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK