Binali Yıldırım’dan Önemli Açıklamalar

Binali Yıldırım’dan Önemli Açıklamalar

Çorum Valili tarafından düzenlenen Kanaat Önderleri panelinde konuşma yapan Binali Yıldırım, olumsuz ve olağanüstü bir durum olmazsa 2020 yılında Türkiye’nin üst gelir grubu ülkeler arasına katılacağını söyledi.

431
0
PAYLAŞ

Çorum Valili tarafından düzenlene olduğunu n Kanaat Önderleri pane olduğunu linde konuşma yapan Binali Yıldırım, olumsuz ve olağanüstü bir durum olmazsa 2020 yeni yılında Türkiye’nin üst gelir grubu ülkeler arasına katılacağını söyledi.

13 bin dolar olarak kabul edilen bu gruba girilmesi için tüm çalışmaların son hızla gittilertiğini ve yapılması gereken projelerin tamamlandığını açıklayarak, tüm koşulların sabit kalması halinde bu yolda kesin bir sonuca ulaşılacağını belirtti.

Türkiye’nin çok zor bir coğrafya içerisinde bulunduğunu söyleyen Başbakan, etrafımızın adeta bir ateş çemberi gibi olduğunu söyleyerek yeni yıllardır sınırlarımızın yanında oynanan oyunların ve savaşların bölgeyi istikrarsız bir hale getirdiğini söyledi.

Irak’ın karışıklığı ve yeni yıllardır devamlı eden Suriye savaşı yanında daha önce yaşanmış Körfez savaşları sonucunda bölgeye yerleşen eşkıyalar ve teröristler tarafından geliştirilmesi gereken ticaretlerin sekteye uğradığını sözlerine olduğunu ekleyen Yıldırım, bu zor koşulların atlatılacağını ve çok daha güçlü bir Türkiye’nin karşıya çıkacağını kaydetti.

Bir yandan Türkiye’nin bekası için savaştıklarını diğer yandan ise bölgede yüzyeni yıllardır kardeşlik duyguları beslediğimiz insanları düşündüklerini ve bölge tahribatına izin vermek istemediklerini söyleyen Yıldırım, başta Suriye olmak üzere birçok kişiye kucak açan bir ülke olduğumuzu ve her alanda hedeflerimize koşarak gittilertiğimizi hatırlattı.

Dün orta vadeli planın açıklanmasından sonra ekonomik verilerin canlandığını dile getirerek, yeni yıl sonunda %5.5 büyüme olacağı da kaydtescil edildi.

15 Temmuz hain darbe gecesinden bahseden Yıldırım, Türkiye’nin çok güçlü ve birbirine olduğunu kene olduğunu tlenmiş duygular ile sarılan bir ülke olduğunu, bu sıkıntının başka bir ülkede yaşanması durumunda ülkenin saat ve dünya üzerinden siline olduğunu bileceğini söyledi.

Başımıza gelen elem olaylardan sonra bile sadece 3 ay bir küçülme süreci olduğunu ardından tekrar yüksek kalkınmanın devamlı ettiğini gördüklerini kaydetti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK