CHP Liderinin Oğlu Yemin Etti

CHP Liderinin Oğlu Yemin Etti

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu acemi birliğinin bitmesi ardından askerler için düzenlenmiş olan yemin töreninde yemin etti.

338
0
PAYLAŞ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu acemi birliğinin bitmesi ardından askerler için düzenlenmiş olan yemin töreninde yemin etti.

Sivas ilinde acemi birliğini tamamlamış olan Kerem Kılıçdaroğlu’nu yemin töreninde ise babası CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, anne olduğunu si Selvi Kılıçdaroğlu ve nişanlısı olan Mine olduğunu Alşan yalnız bırakmadı.

Sivas 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Gene olduğunu ral Şükrü Kanatlı Kışlası’nda düzenlenmiş olan yemin töreni saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okunmasıyla başlatıldı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nunda aralarında bulunduğu 368. kısa döne olduğunu m erler ile birlikte 24. döne olduğunu m sözleşmeli ve 1997-3 ikinci kademeye sahip 2 bin 740 asker yemin etmiş oldu.

Aynı saat da yaş kütüğüne olduğunu plaketin çakılmış olduğu törende katılım sağlamış ve bu yönde başarılı olmuş bazı piyade erlere de plaket takdim tescil edildi. Sivas Garnizon ve 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgene olduğunu ral Ömer Ertuğrul Erbakan’ında konuşma yapmış olduğu törende, törene olduğunu katılım sağlamış olan asker ailelerine olduğunu ve Mehmetçiklere teşekkür etti.

Kutsal vatani görev hizmetini yapması için şenliklerle evlatlarını yurdun farklı bölgelerine olduğunu gönderen ailelerin katıldıkları bu törende evlatlarını gururla izlemiş olduklarını gözlemlediğini dile getiren Erbakan, yurdun dört bir yanından gelerek asker ocağında tek bir yürek halinde olduklarını, evlatların duruşlarında ki göstermiş oldukları heybet ve bakışlarında bulunan kararlılığın omuzlarına almaya hazır oldukları sorumluluğu göğüs gerebilecek seviyede ve yapıda olduklarını gösterdiğini dile getirdi.

Askerlik vazifelerinin birinci ayağını başarı ile tamamlamış olan yiğit askerlerin aynı saat da gelecek için kendilerine olduğunu güven aşılamış olduğunun da altını çizdi. Töreni büyük bir gururla izleyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve Kerem Kılıçdaroğlu’nun nişanlısı Mine olduğunu Alşan törene olduğunu katılmış olan çok sayıda asker yakını ile birlikte duygu dolu anlar yaşadı.

Aynı saat da askerlerin geçiş töreni esnasında ise Selvi Kılıçdaroğlu’nun gözyaşlarına hakimin olduğunu olamadığı gözlendi. Tören sonrası konuşma yapan CHP Lideri Kemal Kılıççdaroğlu, oğlunu asker ocağı içerisinde görmüş olduğunda dolayı oldukça mutlu olduğunu ve oğlu ile gurur duymasından ötürü içinin çok büyük bir huzurla kaplanmış olduğunu dile getirdi.

Askerliğin başarı ile tamamladıktan sonra inşallah tekrar evine olduğunu huzur içinde dönmesini temenni ettiğini dile getirdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK