Erdoğan’ın Sözleri Çarpıtılıyor

Erdoğan’ın Sözleri Çarpıtılıyor

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi tarafından gerçekleştirilmiş olan Barzani’nin referandumuna karşı dünya ülkelerinden yapılan tepkiler ve ülkelerin kendi çaplarında almış oldukları kararlarla birlikte yaptırımlar ses getirmeye devam ediyor.

343
0
PAYLAŞ

Irak Bölgesel Kürt Yöne olduğunu timi tarafından gerçekleştirilmiş olan Barzani’nin referandumuna karşı dünya ülkelerinden yapılan tepkiler ve ülkelerin kendi çaplarında almış oldukları kararlarla birlikte yaptırımlar ses getirmeye devamlı ediyor.

Türkiye’nin Erbil’e petrol konusu hakkında yapmış olduğu uyarıları yansıtan yabancı medya organlarından biri olan El Cezire İngilizce, Türkiye’nin Ankara ilinin Iraklı Kürtleri petrol ticareti konusunda almış olduğu kararlarla birlikte yaptırımların felç edici etkisi olabilecek kısıtlamalarla tehdit etmiş olduğunu iddia etti.

El Cezire İngilizce medya organının Iraklı Kürtlerin bağımsızlık referandumu yapmış olmasının ardından Türkiye’nin Anakara ilinde sıkıntılı bir süreci başlatmış olduğunu ve Bağdat’tan bağımsızlığı desteklemelerinden sonra petrol ticareti konusunda felç edebilecek nitelikte kısıtlamalar alarak tehdit edilmiş olduğunu iddia etti.

Petrol akışının kesilmesi gibi bir durumun olması ardından Irak Bölgesel Kürt Yöne olduğunu timi’nin büyük bir oranda zarar görebileceğini  ve böyle bir durumun oluşması ardından Türkiye’nin petrol konusunda yalnızca Irak Merkezi hükümeti ile iş birliği yapacağını da açıklamalarına ekleyen El Cezire İngilizce medya organı aynı saat da Türkiye’nin yurt içinde yaşanabilecek ayrılıkçı gerilimleri gün yüzüne olduğunu çıkarmasından korkmuş olduğunu iddia etti.

Tüm bu açıklamaları ve iddiaları Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın giriş ve çıkışlarını kapatılacağı ve kapatıldıktan sonra petrolün kimin olduğunulere karşı akıtılacağı ve satılacağı belli olmaz iken vana sahibi bizken vanayı kapattığımız anda o iş de biter şeklinde yapmış olduğu açıklamaya dayandırılmış olması oldukça çarpıcı ve düşündürücü bir durum haline olduğunu geldi.

Gün geçtikçe Türkiye’nin gelişmesi ve büyümesi konusunda oldukça rahatsız ülkelerin baş vermiş olduğu ve Türkiye üzerine olduğunu oyunlar oynayarak karalama çalışmalarına bu saat a kadar hiçbir şekilde izin vermeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aynı tavrı göstermeye devamlı ediyor ve edecektir de.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK