Haksızlığa Uğrayanlar İşlerine Geri Dönebilecek

Haksızlığa Uğrayanlar İşlerine Geri Dönebilecek

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz sonrası işlerinden tahliye edilmiş olan kişiler için itirazlarının değerlendirildiği ve bu kapsam konu ile ilgili yapılmış olan bir yanlışın olması halinde işlerine tekrardan geri dönebileceklerini söyledi.

362
0
PAYLAŞ

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz sonrası işlerinden tahliye edilmiş olan kişiler için itirazlarının değerlendirildiği ve bu kapsam konu ile ilgili yapılmış olan bir yanlışın olması halinde işlerine olduğunu tekrardan geri döne olduğunu bileceklerini söyledi.

Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu ve hiç kimin olduğunusenin yapmış olduğu bir durumun yanına kar kalmadığını, yapılmış olan tasfiye işleminde haksızlığa uğramış olduğunu düşüne olduğunu n kişiler varsa itiraz etmeleri gerektiğini ve haksızlığa uğramış olduklarının tespit edilmesi durumunda işlerini geri kazanabileceğini söyledi.

Aynı saat da başka konular hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Suriye, Kudüs ve Irak’ta baş gösteren istikrarsızlığın faturasını Türkiye’nin ödemek zorunda bırakıldığını, mülteci göçlerini günlük 3 bin 500’lerde olduğunu ve bu sayıyı sıfırlamış olduklarının da altını çizen Yıldırım, halen terör örgütüne olduğunu kucak açılmış olmasının kendilerini üzdüğünü dile getirdi.

Geleceğin işbirliği ile inşa edilmesine olduğunu ihtiyaç olduğunu aynı saat da istihdamın geleceğinin küreselleşmeyi de ifade ettiğini ve çoğu insanın ise gelecekten kaygı duyduğunu söyledi. Bazı meslek gruplarının ortadan kaybolduğunu ve robotlarla iş yapılmasının alın teri yerine olduğunu akıl terine olduğunu bırakmış olduğunu ve bu tarz değişimlere yöne olduğunu lik ülkelerin dinamik tedbirler alması gerektiğini altını çizdi.

İş yeri açmış işverenin açmış olduğu işin devamlıını getirmek zorunda ne olduğunu kadar sorumluysa, bu işyerinde çalışan kişilerin ve sendikalarının da bir o kadar sorumlu olması gerektiğini ifade etti. Değişimin kaçınılmaz bir gerçek olduğunu ve her saat herkes tarafından değişimin endişe ile karşılandığını fakat yapılan her değişimin bir direnç olduğunu ve bundan dolayı insanların kaygı duymakta haklı olduklarını ve kendilerinden rahatlatıcı çözümler beklediklerini dile getirdi.

Son olarak ise ülkemizin istikrarı ve huzuru için yapmaları gereken en büyük adımın vatandaşı dinlemek olduğunu ve işbirliği ile çalışmalar sonucunda sağlanabileceğini sözlerine olduğunu ekledi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK