HDP Saçmalamaya Devam Ediyor

HDP Saçmalamaya Devam Ediyor

HDP Sözcüsü Osman Baydemir yaptığı açıklamada Irak referandumunun çok büyütüldüğünü söyleyerek, bu konunun mecliste görüşülmesinin bile saçma olduğunu, geçtiğimiz günlerde İskoçya'nın da referanduma gittiğini ve o zamanda tezkere kararının alınması gerektiği sonucunun doğduğunu söyledi.

341
0
PAYLAŞ

HDP Sözcüsü Osman Baydemir yaptığı açıklamada Irak referandumunun çok büyütüldüğünü söyleyerek, bu konunun mecliste görüşülmesinin bile saçma olduğunu, geçtiğimiz günlerde İskoçya’nın da referanduma gittilertiğini ve o saat da tezkere kararının alınması gerektiği sonucunun doğduğunu söyledi.

Tezkere süresinin uzatılması konusunun açılması üzerine olduğunu Osman Baydemir tezkere teklifine olduğunu hayır oyu vereceklerini, sınır ötesinde gerçekleşen bir olaya müdahale edilmesinin mantıklı olmadığını söyleyerek, tezkere’nin sınır ötesinde yaşanabilecek bir askeri harekat yetkisini yasalaştırdığını söyledi.

Baydemir, herkesi tezkereye hayır demeye, çatışmalardan uzak durmaya, savaş haberi ile ısınan bölgelere su dökmeye davet ettiklerini söyleyerek, hem içeride hem de dışarıda meydana gelebilecek tüm savaşlara karşın hayır dediklerini belirtti.

Aynı saat da tezkere için evet demeyi düşüne olduğunu nler hakkında saat e karşı büyük bir sorumluluk aldıklarını çünkü evet diyenlerin OHAL yöne olduğunu tim rejimine olduğunu de evet demiş olmasını istiyorlar larını söyleyerek kendilerinin böyle bir sorumluluğun ve vebalin altında yer almayacaklarını sözlerine olduğunu ekledi. Siyaset çevreleri tarafından yapılan yorumlar saçmalık olarak nitelendirilirken sınırlarımızın birebir tehdit tescil edildiği böyle bir konuda bu kadar rahat davranılmasına anlam verilmediği söyleniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK