HDP’den Tezkere Sonrası Gerginlik

HDP’den Tezkere Sonrası Gerginlik

HDP Grup Parti Sözcüsü Osman Baydemir, bu tezkerenin 40 milyon nüfuslu Kürt halkına beslenen bir düşmanlıktan başka bir şey olmadığını söyleyerek AKP-MHP ve CHP'nin şer örgütler olduğunu söyledi.

459
0
PAYLAŞ

HDP Grup Parti Sözcüsü Osman Baydemir, bu tezkerenin 40 milyon nüfuslu Kürt halkına beslene olduğunu n bir düşmanlıktan başka bir şey olmadığını söyleyerek AKP-MHP ve CHP’nin şer örgütler olduğunu söyledi.

Yaptığı konuşmasına tutuklu olarak yargılanan HDP milletvekillerinin adı ile başlayan Baydemir, bahsettiği şer örgütlerin düzenlediği ittifaklar sonucunda ülkenin büyük bir badireye doğru sürüklendiğini söyleyerek barıştan yana olan herkesin bu tezkereye hayır demesi gerektiğini söyledi.

Tezkerenin Kürt halkına karşı yapılan bir düşmanlığın sonucunda onaylandığını ve Kürt halkının eşit olarak görülmediği sürece emperyalist güçlerin sürekli bizim bölgemize hedef olarak göreceklerini söyledi.

Konuşmasının ardından kustuğu kimin olduğunu yüzünden birçok kesimden büyük tepkiler gelmeye başladı. Meclis Başkanı İsmail Kahraman tarafından ilk tepki gelirken bu çatı içerisinde bir şer olamayacağını söyledi. Tutulan zabıtların incelene olduğunu ceğini ve bu konuda bir özür geleceğini belirtti.

Kürt düşmanlığı sözü üzerine olduğunu ise söz alan Naci Bostancı bu ülkede Kürt düşmanlığını PKK’nın yaptığı ve halkları birbirine olduğunu düşürdüğünü söyleyerek, PKK’nın en çok kendilerine olduğunu biat etmeyen Kürtleri öldürdüğünü ancak bunu HDP tarafından hiçbir şekilde kınanmadığını hatırlattı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK