İbrahim Kalın’dan Flaş Yorumlar

İbrahim Kalın’dan Flaş Yorumlar

Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri ve Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından yapılan açıklamaya göre referandum kararından vazgeçilmeme durumu ortaya çıkarsa sonuçların çok vahim bir şekilde kaydedileceğini belirtti.

360
0
PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Gene olduğunu l Sekreteri ve Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından yapılan açıklamaya göre referandum kararından vazgeçilmeme durumu ortaya çıkarsa sonuçların çok vahim bir şekilde kaydedileceğini belirtti.

Kalın yapmış olduğu açıklamada referandum kararının ivedilikle iptal edilmesi gerektiğini söyleyerek, Erbil tarafından bölgede yeni bir krizin patlak vermesi ihtimali bulunduğunu ve bu yüzden yapmak üzere oldukları bu büyük hatanın biran önce vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

25 Eylül saat inde yapılması beklene olduğunu n ve Irak Kürt Bölgesel Yöne olduğunu timi’nin düzenlediği referandumun tamamen kanunlara uygunsuz olduğunu ve eğer vazgeçilmezse ciddi sonuçların doğacağını söyledi.

Sosyal medya hesabı üzerinden dün toplanan Milli Güvenlik Kurulu ve ardından toplanan Bakanlar Kurulu’nun Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde gerçekleştiğini ve görüşülen konuların en çok referandum üzerinde toplandığını belirterek, Türkiye’nin her saat için Irak Kürtlerini desteklediği ve onlarıın yanında yer aldığını ancak referandum kararı sonucunda bölgede yeni bir krizin patlak vereceğini, bu sonuçları ortadan kaldırmak ve bu vahim hatayı başlamadan bitirmenin ise Erbil yöne olduğunu timinin elinde olduğunu kaydetti. Toplantılardan sonra siyasetçilerden gelen yorumların hepsi aynı ortak mesajı paylaşıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK