Milli Savunma Bakanı’nın Açıklamaları Dikkat Çekti

Milli Savunma Bakanı’nın Açıklamaları Dikkat Çekti

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, insansız hava araçlarının daha önce temin edilen ülkenin İsrail olduğunu ve terörle mücadele konusunda henüz heronların etkili ve aktif bir şekilde kullanılamadığını söyledi. 

372
0
PAYLAŞ

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, insansız hava araçlarının daha önce temin edilen ülkenin İsrail olduğunu ve terörle mücadele konusunda henüz heronlarıın etkili ve aktif bir şekilde kullanılamadığını söyledi. 

Oldukça gerekli olarak görülen istihbaratların İsrail üzerinden Türkiye’ye aktarılmış olduğu ve hangi derece kesinlikle aktarılmış olduğu konusunda oldukça fazla şüpheleri olduğunun altını çizdi. Aynı saat da uzun süredir Kent Güvenlik Yöntemi Sistemi ve Plaka Tanıma Sistemi Projesi’nin sonuna gelindiğini, yeni yıl sonuna kadar 52 ilde bulunan kurumlarda tamamiyle bitecek olduğunu ve geri kalan 81 ilinde tamamlanması için çalışmaların devamlı edeceğini açıkladı.

Kara Harp Okulu’nun yeni eğitim ve öğretim yeni yılının açılış törenine olduğunu katılan Milli Savunma Bakanaı Nurettin Canikli, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte nice kahramanın mezun olmuş olduğu okulun açılışında olmaktan büyük bir gurur duyduğunu ve yeni eğitim öğretim yeni yılının tüm Kara Harp Okulu öğrenci ve öğretmenlerinin yanı sıra ülkemize ve milletimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Öğrencilerin üzerinde bulunan formaları taşımanın büyük bir sorumluluk olduğunu ve bu sorumluluğu her saat hissetmeleri gerektiğini, bu sorumluluğun aynı saat da millete karşı olan sorumluluk olduğunu unutmamalarını ve son olarak vatan bir bütündür parçalanamaz diyen vicdanınıza karşı olan bir sorumluluk olduğunun altını çizdi.

Kara Harp Okulu 2017-2018 eğitim öğretim yeni yılına 2 bin 200 harbiyeli ile farklı ülkelerden gelmiş olan 310 misafir askeri persone olduğunu lle birlikte eğitim öğretim yeni yılına resmi olarak başlamış olduğunu belirtti.

Konuşmasına devamlı eden Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, kurulduğu günden bugüne olduğunu kadar olan süre zarfında devletin ve milletin en öne olduğunu mli kurumları arasında yer alan Kara Harp Okulu’nun bu yeni yıl sivil okullardan on binlerce adayın başvurmuş olduğunu ve insanlığın askerliğe olan sevgisini bu yönden atmış olduğu adımlar bir kez daha göstermiş olduğunu sözlerine olduğunu ekledi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK