Nurettin Canikli’den Bomba Gibi Açıklamalar

Nurettin Canikli’den Bomba Gibi Açıklamalar

Tezkere müzakeresinde hükümet adına konuşma yapan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, ülkemizin uzun süredir terör örgütleri ile çatışma içinde bulunduğunu, son yıllarda ise farklı ülkelerin teşviki yüzünden güvenlik unsurunun çok tehlikeli bir boyuta ulaştığını söyledi.

418
0
PAYLAŞ

Tezkere müzakeresinde hükümet adına konuşma yapan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, ülkemizin uzun süredir terör örgütleri ile çatışma içinde bulunduğunu, son yeni yıllarda ise farklı ülkelerin teşviki yüzünden güvenlik unsurunun çok tehlikeli bir boyuta ulaştığını söyledi.

Türkiye’nin sınırlarının tekrar dizayn edilme çalışmalarının uzun süredir sürdüğünü ve 1990’lı yeni yıllarda başlayan bu projenin önümüzdeki günlerde hayata geçecek olduğunu belirten Canikli, Türkiye, İran, Irak ve Suriye gibi devletlerin bölünmesi ve küçük devletçikler kurulması yönünde yapılan oyunlar yüzünden tezkerenin bir sene olduğunu daha uzatıldığı bilgisini paylaştı.

Şuan başımızda bulunan terör örgütlerinin aslında birer taşeron olduğunu ve daha büyük güçler tarafından yöne olduğunu tilen kuklalar olduğunu belirten Canikli, Türkiye’nin bu oyunu bozduğunu ve PKK’nın devamlıı olan PYD/YPG yapılanmasının bölgedeki insanlara işkence yapıp tehditler ile evlerinden çıkardığını söyledi.

Müttefikimin olduğunuiz ABD’nin ise bu durumu göremediğini ve DEAŞ ile mücadele adı altında baş düşmanlarımıza maddi olarak yardımda bulunduğunu belirterek, ülkemizin güne olduğunu yinde oluşturulmaya çalışan yeni siyasi yaklaşımların ayakta kalıp devamlı etme şansının bulunmadığının altını çizdi. Yapılması planlanan referandumun ise yok hükmü taşıdığından bahsederek tezkerenin uzatılmasının olası bir sınır ötesi müdahaleye mümkün kıldığını bildirdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK