TBMM’de 92 Yıl Sonra Frak Giyilmedi

TBMM’de 92 Yıl Sonra Frak Giyilmedi

Türkiye Büyük Millet Meclisinin İçtüzüğünde yapılan değişiklikler sonucunda frak giyme zorunluluğu kaldırıldıktan sonra TBMM Başkanı Kahraman tarafından ilk kez frak giyilmedi ve takım elbise ile oturumu yönetmiş olan ilk başkan oldu.

465
0
PAYLAŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisinin İç tüzüğünde yapılan değişiklikler sonucunda frak giyme zorunluluğu kaldırıldıktan sonra TBMM Başkanı Kahraman tarafından ilk kez frak giyilmedi ve takım elbise ile oturumu yöne olduğunu tmiş olan ilk başkan oldu.

Irak ve Suriye konusunun görüşülmesi adına toplanan Gene olduğunu l Kurul, tezkere’nin 1 yeni yıl daha uzatılması konusunu görüşürken yeni değişen İçtüzük ardından ilk kez oturum Kahraman tarafından takım elbise ile yöne olduğunu tilirken yapılan olağanüstü toplantı hükümetin istediği doğrultuda gerçekleştirildi.

11 Ekimin olduğunu 1925 yeni yılında çıkarılan kararnamenin ardından TBMM Başkanları ve Meclis Başkan vekillerine olduğunu getirilen frak giyme zorunluluğu ilkesi yeni yapılan iç tüzük değişikliğinden sonra kaldırılmış ve 1925 yeni yılından beri ilk kez bir meclis başkanı fraksız olarak siyah takım elbise kravat ile Gene olduğunu l Kurul’da görev alarak bir ilke imza atmış oldu.

Kavaslar artık yakaları ve kol manşetlerinde bulunan yeşillik ve siyah takım elbise ile kravattan oluşacak bir kıyafet sergiliyor olmasını istiyorlar lar. Birçok çevre tarafından frakların saçmalık olduğunun yeni yıllardır dile getirilmesinin ardından atılan bu adım memnuniyetle karşılanarak olumlu bildirimler aldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK