Tezkere Meclisten Geçmeyi Başardı

Tezkere Meclisten Geçmeyi Başardı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu tarafından yapılan açıklamada Başbakanlık Tezkeresi'nin onaylandığı duyuruldu.

328
0
PAYLAŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Gene olduğunu l Kurulu tarafından yapılan açıklamada Başbakanlık Tezkeresi’nin onaylandığı duyuruldu.

Irak ve Suriye için sınır ötesi operasyonlarıı mümkün kılan ve hükümete bu konuda 1 yeni yıl daha yetki vermiş olan tezkere kabul edilmiş oldu. Gene olduğunu l Kurul’da Başbakan Binali Yıldırım dışında CHP Gene olduğunu l Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Gene olduğunu l Başkanı Devlet Bahçeli’de hazır bulunuyordu. Geçen sene olduğunu ki tezkere’ye yeni bir ifade daha eklendi. Eklene olduğunu n ifade ise Meşruiyeti olmayan bölücü girişim faaliyetleri olarak nitelendiriliyor.

Ülkemizin milli güvenliğine olduğunu karşı yapılabilecek olan ayrılıkçı hareketler, güvenlik riski ve terör tehditlerinin uluslararası hukuk boyutunca gereken tedbirlerin alınması ve Irak ve Suriye’den gelebilecek olan saldırıların bertaraf edilerek gereken yanıtın verilmesine olduğunu olanak sağlıyor.

Tezkere’nin en büyük amacı ise Türkiye Cumhuriyeti’nin menfaatlerini koruyarak, oluşabilecek olan tüm olumsuz durumlar karşısında hızlı bir şekilde yol alarak dinamik bir politikanın izlene olduğunu bilmesi olmasını istiyorlar . Türk Silahlı Kuvvetleri gerek görüldüğü durumlarda sınır ötesinde istediği harekatı başlatabiliyor olmasını istiyorlar ve müttefiklerimizin silahlı kuvvetlerinin de ülkemizde yardım için hazır bulunmasını belirtiyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK