Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi 4 Ekim’de Açılıyor

Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi 4 Ekim’de Açılıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından 4 Ekim açılışı planlanan Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan en büyük ve önemli yatırımlar arasında yer alıyor.

386
0
PAYLAŞ

MHP Gene olduğunu l Başkanı Devlet Bahçeli tarafından 4 Ekimin olduğunu açılışı planlanan Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan en büyük ve öne olduğunu mli yatırımlar arasında yer alıyor.

Yaklaşık olarak 110 milyon liraya mal olmuş olan tesisin MHP Gene olduğunu l Başkanı Devlet Bahçeli tarafında açılışının yapılacağı söylendi. Manisa’da yeni yıllardır başa çıkılmaya çalışılan çöp sorunu bu tesis sayesinde çözüme kavuşacak gibi gözüküyor. 4 Ekimin olduğunu programın açıklanmasıyla birlikte 14:30 civarında karayolu ile Manisa’ya gelmesi planlanan Devlet Bahçeli’nin 15:00 sularında ise Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün’ü makamında ziyaret edecek.

Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte tesisin olduğu bölgeye gittilermesi planlanan Devlet Bahçeli 16:00’da tesisin açılışını gerçekleştirmesi planlanıyor. Açılış sonrasında ise partisinin il başkanlığını ziyaret edecek olan Bahçeli burada partilileri ile birlikte olmasını istiyorlar . Aynı saat da tören açılışında konser verecek olan ismin ise Mustafa Yıldızdoğan olduğu açıklandı.

Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin 24 ay gibi bir süre içinde yapılmış olduğu ve yaklaşık olarak 440 dönümlük bir arazi üzerine olduğunu inşa tescil edildiği söylendi.

Tesisin kapasitesi ise günlük olarak 650 ton olduğu, yeni yıllık ise 233 bin 600 ton, kompost alanı ise 85 bin ton, yakma sistemi kapasitesinin saatte 2 bin 500 metreküp, sızan suyun arındırma sisteminin kapasitesinin ise 60 metreküp olduğu açıklandı.

Depolama kapasitesinin ise toplamda 2 milyon 211 bin 7 metreküp olarak belirlenmiş olduğu açıklandı. Naylon, alüminyum, kağıt ve pet gibi malzemelerin çeşitlere göre ayrıştırılacağı ve geri dönüşüme kazandırılacağı ayrıca organik atıkların da ayrıştırılacağı ve böylece kompost alanlarda gübre haline olduğunu getirilmesi hedefleniyor. Hem dış hem iç siyasete ağırlık veren liderler bu konuda gösterilmesi gereken tutumun ne olduğunu kadar öne olduğunu mli olduğuna vurgu yapıyor olmasını istiyorlar lar.

Kuzey Irak konusunda tepkisini ve duruşunu belli eden liderler aynı saat da Türkiye içinde öne olduğunu mli adımlar için çalışmalarına devamlı ediyorlar.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK