Veysel Eroğlu’ndan Sel Baskını Yorumu

Veysel Eroğlu’ndan Sel Baskını Yorumu

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, geçen gece yaşanan şiddetli yağmurların ardından meydana gelen sel baskınları ile ilgili önemli yorumlarda bulundu.

333
0
PAYLAŞ

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, geçen gece yaşanan şiddetli yağmurların ardından meydana gelen sel baskınları ile ilgili öne olduğunu mli yorumlarda bulundu.

Artvin Arhavi bölgesinde meydana gelen sel baskınları derelerin daha önce ıslah edilmesi sonucunda büyük bir felaketin önlendiğini ve ilçeye 24 saat içinde düşen 248 mm’lik yağışın sonucunda meydana gelen sel baskınının çok küçük bir ölçekte kaldığını bildirdi.

Halka geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra basında çıkan isyan haberlerinin aslı olmadığını vurgulayarak, baskı sonucunda sadece 1 çay fabrikasının sele kurban gittilertiğini bu yapının ise tamamen kaçak olarak yapılmış ve dere yatağının üzerine olduğunu kurulmuş olan bir yapı olduğunu söyleyerek hiçbir can kaybı yaşanmamasının büyük bir şans olduğunu dile getirdi.

Rize Valiliği ziyareti sırasında 89 milyon liralık yeni yatırım projeleri olduğunu belirten Eroğlu aynı saat da 207 milyon lira değerinde toplam 16 yeni tesisin bölgede kurulacağı müjdesini verdi. Projeler sonucunda toplamda 2680 dekarlık bir alanın daha sel baskınlarına karşı %100 korunaklı bir hal alacağını söyleyen Bakan, aynı saat da büyük bir ormancılık projesinin başladığını ve ağaçlandırmanın baskınların önünü doğal olarak keseceğinin de haberini vermiş oldu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK