Yıldırım Kocaeli’de Konuştu

Yıldırım Kocaeli’de Konuştu

Ak Parti İzmit İlçe Teşkilatı kongresine konuşmacı olarak gelen Başbakan Binali Yıldırım Kocaeli ile ilgili gelecek projelerini anlatırken gündemi meşgul eden konular ile ilgili de önemli yorumlarda bulundu.

396
0
PAYLAŞ

Ak Parti İzmit İlçe Teşkilatı kongresine olduğunu konuşmacı olarak gelen Başbakan Binali Yıldırım Kocaeli ile ilgili gelecek projelerini anlatırken gündemi meşgul eden konular ile ilgili de öne olduğunu mli yorumlarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Ak Parti Gene olduğunu l Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile birlikte katıldıkları kongrede konuşma yapan başbakanımız vatandaşlarına karşı yeni projeleri üzerine olduğunu birçok bilgi verdi.

Kocaeli’ye parti olarak yaptıkları yatırım tutarının 20 milyar TL’yi geçtiğini ve bunlara ayrı olarak belediyelerin yaptığı tutarlarının da eklendiğinde çok büyük bir rakama ulaşıldığını belirtti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu kendisine olduğunu benzeterek çok büyük işler başardığını ve kendisinin şov değil icraat ürettiğini söyleyerek Kocaeli’nde bulunan ulaşım sıkıntısını kısa süre içinde çözeceklerini dile getirdi.

Hızlı tren hattının tamamlandığını ve tren seferlerinin çok olumlu bir şekilde devamlı ettiğini söyleyen Yıldırım bundan sonra Kocaeli’nin geleceğinde metro olduğunu ve en kısa süre içerisinde metronun trafik sorununu tamamen ortadan kaldıracağını belirtti.

Bunun yanında ise Kuzey Marmara otoyolu yapım çalışmalarının son hızla yürütüldüğüne olduğunu de değine olduğunu n Yıldırım, Seka Parrkı için çıkan kargaşaların, kargaşacıları utandırdığını ve en büyük yeşil alanlarımızdan birine olduğunu dönüştüğünü söyledi.

Bunun yanında İstanbul – Kocaeli arasında birçok yol çalışmasının da devamlı ettiğini ve yeni bölünmüş yollar dışında sıcak asfalt çalışmaları yapıldığını, son saat larda ölümlü kaza haberlerinin gelmediğini söyleyerek Ak Parti için Kocaeli’nin çok öne olduğunu mli olduğunu ve yatırımlarının bu hızla devamlı edeceğini belirtti.

Sözlerini noktalarken yolları böldüklerini ancak Türkiye’nin bölünmesine olduğunu izin vermeyeceklerini söyleyerek Kuzey Irak meselesi ile ilgili yorumlarda bulundu. Referandum konusunda kimin olduğunusenin endişe etmemesini Ak Parti ile Türkiye’nin kaderinin aynı olduğunu ve asla ülkemizi kurda kuşa yem etmeyeceklerini hatırlattı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK