17 Yaş Altı Milliler Berabere Kaldı

17 Yaş Altı Milliler Berabere Kaldı

FIFA 17 Yaş Altı Dünya Kupası maçlarında karşı karşıya gelen Türkiye ve Yeni Zellanda 1-1 berabere kalarak B grubunda 1'er puan aldılar.

413
0
PAYLAŞ

FIFA 17 Yaş Altı Dünya Kupası maçlarında karşı karşıya gelen Türkiye ve Yeni Zellanda 1-1 berabere kalarak B grubunda 1’er puan aldılar.

Karşılaşmanın 18. dakikasında Ahmed Kutucu gelen ortayı çok iyi değerlendirerek ceza sahası içinde sert bir kafa vuruşu yaparak topu ters köşeye göndermeyi başardı. Kalecinin uzanması ise işine olduğunu yaramayarak Milli Takımımız 1-0 öne olduğunu geçmeyi başarabildi.

Karşılaşmanın ilk yarısının bitimine olduğunu kadar karşılıklı olarak iki takımdan da birçok atak gerçekleştirilmiş olsa da sonuçta ilk yarı millilerimizin lehine olduğunu tamamlanmış oldu.

Hindistan’ın Navi Mumbai kentine olduğunu giden 17 yaş altı millilerimiz bir süredir hazırlıklarını sürdürdüğü maç için sıkı çalışmalarının sonucunda ilk yarıda 1-0 öne olduğunu geçmeyi başarabildiler. İlk yarı sonuna kadar girdiği diğer gol pozisyonlarıını değerlendiremeyen millilerimiz soyunma odalarına mutlu gittilermeyi başarabildiler. Bu gol aynı saat da şampiyonanın ilk golü olarak kaydedilirken Ahmed Kutucu için büyük bir başarı olarak kaydtescil edildi.

İkinci yarının başlaması ile birlikte Yeni Zellanda tarafından yoğun bir baskıya maruz kalan millilerimiz 2. yarının çeyreğine olduğunu kadar üstünlüklerini koruyabildiler. 58. dakikaya gelindiğinde ise Zellanda lı futbolcu Max Mata tarafından atılan gol ile beraberliği yakalayan ev sahibi ekip skordan mutlu olarak savunmaya çekildi.

Serbest vuruşu bekletmeden ve oyuncular yerine olduğunu geçmeden direk ceza sahası içine olduğunu doğru yollayan ve kaleci ile karşı karşıya kalan Max Mata ise taraftarlar tarafından tepki gördü. Hakemin ise bu pozisyona müdahale etmemesi gene olduğunu çift standart söylentilerinin ortaya çıkmasına ne olduğunu den oldu ve tartışmalı pozisyonun uzun süre konuşulması bekleniyor.

Millerimiz yedikleri golün ardından baskıyı arttırarak dengeyi korumayı sağladılar ancak bulunan hiçbir pozisyon değerlendirilemedi ve maç sonuna kadar skor eşit bir şekilde devamlı etmiş oldu.

Genç millilerimiz gruptaki ikinci maçlarını 9 ekimin olduğunu saat inde yapacaklar ve rakipleri Mali olmasını istiyorlar ken takım tarafından yapılan açıklamada çok daha sıkı çalışacaklarını ve bu maçı kazanmak için insan üstü bir performans sergileyecekleri kaydtescil edildi.

İki takım içinde tribünler çok boş olmasına rağmen gelen bir miktar Türk taraftar gol ardından coşkularına hakimin olduğunu olamazken Ahmed ve arkadaşları tarafından yapılan gol sevinci büyük alkış aldı. 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK