Bayern’den Bir Ayrılık Haberi

Bayern’den Bir Ayrılık Haberi

Bayern Münih’in teknik direktörü Carlo Ancelotti bugün itibariyle görevinden ayrılacağı duyurularak büyük bir tepki aldı.

350
0
PAYLAŞ

Bayern Münih’in teknik direktörü Carlo Ancelotti bugün itibariyle görevinden ayrılacağı duyurularak büyük bir tepki aldı.

Bundesliga’daki en büyük dev olarak gösterilen Bayern Münih bugünden itibaren Carlo Ancelotti ile yollarını ayırdığını ve Ancelotti döne olduğunu minin resmi olarak tamamen sona erdiğini duyurdu.

Şampiyonları ligi maçlarından PSG karşısında 3-0 kaybetmesi üzerine olduğunu İtalyan çalıştırıcının hemen işine olduğunu son verildiği duyuldu. Resmi siteleri üzerinden yapılan duyuruda 2019 yeni yılında Guardiola sonrası takıma başlayan Ancelotti’ye teşekkür tescil edildiği de belirtiliyor.

Hem Bayern Münih için hem de 58 yaşındaki ünlü teknik adam Ancelotti için bir ilk yaşanmış oldu. Bugüne olduğunu kadar Bayern Münih tarafından ilk kez Eylül ayında bir teknik direktör ile yollarını ayırdığını açıklamalarının yanında Carlo Ancelotti’de ilk kez bir kulüp tarafından 1. Yılını tamamlayamadan görevinden alınmış oldu.

Carlo Ancelotti’nin flaş vedası ile birlikte Bayern tarafından açıklanan bundan sonraki süreçte yollarına Willy Sagnol ile devamlı edileceği açıklaması aslında bu haberin flaş olarak değil daha önceden düşünüp kurgulanmış bir yol ile birlikte konuşulduğunu gösteriyor.

Dünya devleri arasında gösterilen Bayern uzun sürekli başarısızlıklara kesinlikle tahammül edemezken usta teknik adam ne olduğunu yaparsa yapsın tekrar dönmesinin veya Bayern’in kararından vazgeçmesinin hiçbir yolu bulunmuyordu.

Futbol yorumcuları bu kararın daha önceden alındığı ve ilk üzücü galibiyetin ardından hemen uygulamaya koydukları yönünde hemfikirler. Usta teknik adamın şuan için sezon ortasında bir kulübe başlama gibi bir planının bulunmadığı istese de bir kulüp tarafından istenme ihtimalinin düşük olduğunu söylediği kaydtescil edildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK